Zagłębie podpisało umowę z Muzeum Historycznym w Lubinie 3 wrz

Zagłębie podpisało umowę z Muzeum Historycznym w Lubinie

Od dzisiaj na stronie internetowej bibliotekamiedziowa.pl będą pojawiać się materiały związane z bogatą historią naszego Klubu. Wszystko to za sprawą umowy o współpracę z Muzeum Historycznym w Lubinie.

3 wrz 2021 20:00

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Klub

Historia naszego Klubu sięga lat 40. XX wieku. To bardzo ważna inicjatywa nie tylko dla sympatyków KGHM Zagłębia, ale także dla całego miasta i Regionu Miedziowego. W ciągłej pogoni za sukcesami i rozwojem nie można zapominać o wszystkich ludziach, miejscach, wydarzeniach, które kształtowały Klub od początku istnienia. Z tego też powodu dzisiaj została parafowana współpraca z Muzeum Historycznym w Lubinie, reprezentowanym przez Dyrektora Marka Zawadkę.

Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich fanatyków historii i nie tylko do odwiedzenia strony Muzeum Historycznego w Lubinie, by zobaczyć archiwalne materiały z życia naszego Klubu. LINK

- Bardzo się cieszymy, że została nawiązana współpraca z Muzeum, dzięki czemu na stronie Biblioteki Cyfrowej Zagłębia Miedziowego będą pojawiać się archiwalne materiały dotyczące Zagłębia Lubin. Mamy piękną, 75-letnią historię, którą warto przekazywać kolejnym pokoleniom. I kto wie? Być może wśród naszych kibiców jest kilku pasjonatów, których zbiory mogą wzbogacić i tak już bogatą kolekcję Biblioteki. Dlatego takie inicjatywy jak ta, trzeba wspierać - dodaje Marek Wachnik