#PIAZAG | Bez punktów w Gliwicach / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
#PIAZAG | Bez punktów w Gliwicach 23 kwi

#PIAZAG | Bez punktów w Gliwicach

W 32. kolejce LOTTO Ekstraklasy KGHM Zagłębie Lubin uległo Piastowi Gliwice w meczu wyjazdowym 0:1. Dla zespołu gospodarzy strzelał dziś Piotr Parzyszek.

23 kwi 2019 20:15

Do dzisiejszego meczu KGHM Zagłębie Lubin przystąpiło mając 47 punktów i szóstą lokatę w tabeli. Piast Gliwice z pulą 59-ciu punktów zajmował trzecie miejsce w trwającym sezonie. Oba zespoły do dzisiaj mogły pochwalić się najmniejszą liczbą przegranych pojedynków na wiosnę. Dodatkową motywacją dla „Miedziowych" był fakt, że Piast Gliwice w tym roku nie przegrał żadnego meczu na własnym stadionie. Niestety, na boisku zabrakło nam skuteczności i w meczu otwierającym 32. kolejkę LOTTO Ekstraklasy nie udało się zdobyć punktów.

Spotkanie rozpoczęło się od minuty ciszy ku pamięci sędziego Alojzego Jarguza - również byłego pracownika naszego klubu, który zmarł w wieku 85-ciu lat.

Początek gry nie przyniósł zbyt wielu emocji. Drużyny wzajemnie sprawdzały swoje siły na boisku. W 4. minucie Bartłomiej Pawłowski próbował postraszyć bramkarza Frantiska Placha dogrywając piłkę do Damjana Bohara w pole karne. Niestety, bez skutku. Kilka minut później gospodarze odpowiedzieli atakiem. Przy piłce znalazł się Tomasz Mokwa, który dośrodkował do Piotra Parzyszka, ale strzał napastnika Piasta na szczęście nie zagroził „Miedziowym”. Kolejne akcje nie otworzyły wyniku, aż do 15. minuty spotkania. W zamieszaniu podbramkowym doszło do pierwszej, groźnej sytuacji i na Stadionie Miejskim w Gliwicach padł jedyny gol, który obejrzeli dziś kibice. Autorem pięknej bramki był Piotr Parzyszek po udanej asyście Tomasza Jodłowca, który "nożycami" przymierzył w prawy róg. Konrad Forenc nie zdołał sięgnąć futbolówki, która z impetem zatrzepotała w siatce.

Chwilę później na boisku doszło do poważnego starcia. Alan Czerwiński został faulowany przez Jorge Felixa, który początkowo został ukarany żółtą kartką, ale po wideoweryfikacji sędzia Łukasz Szczech zmienił decyzję i od tej pory Piast Gliwice musiał radzić sobie w dziesiątkę. Kontuzjowanego Czerwińskiego zmienił na boisku Jakub Tosik. Niestety, osłabienie rywala nie wystarczyło, aby wyrównać wynik w pierwszej połowie.

Drugą część KGHM Zagłębie Lubin rozpoczęło od wyższego pressingu. Choć początkowo nasi zawodnicy mieli problemy z utrzymaniem się przy piłce, to już w 51. minucie Damjan Bohar wystawił futbolówkę Filipowi Jagielle, który strzelał minimalnie obok bramki Placha.

Do końca meczu lubinianie jeszcze kilkukrotnie starali się odrobić stratę. Strzelali Ľubomír Guldan i Maciej Dąbrowski, ale dobrze przygotowana obrona Piasta tłumiła wszelkie próby wyrównania wyniku. Gliwiczanie mogli podwyższyć prowadzeniew 83. Joel Valencia przebiegł boisko z piłką i próbował zwiększyć przewagę swojej drużyny. Ekwadorczyk został jednak zatrzymany tuż pod bramką Forenca. Jeszcze w końcówce spotkania dwukrotnie uderzał Jakub Mareš. Niestety, jego próby były nieskuteczne.

Kolejna szansa na zdobycie punktów przez KGHM Zagłębie Lubin już w najbliższy piątek 26 kwietnia. W 33. kolejce LOTTO Ekstraklasy podejmiemy Jagiellonię Białystok.

23 kwietnia 2019, 18:00 - Gliwice (Stadion Miejski)

Piast Gliwice - KGHM Zagłębie Lubin 1:0 (1:0)

bramka: Piotr Parzyszek 15

Piast: 26. František Plach - 22. Tomasz Mokwa, 4. Jakub Czerwiński, 25. Aleksandar Sedlar, 2. Mikkel Kirkeskov - 20. Martin Konczkowski(77, 5. Marcin Pietrowski), 3. Tomasz Jodłowiec, 10. Patryk Dziczek, 17. Joel Valencia (87, 27. Michal Papadopulos), 11. Jorge Félix - 9. Piotr Parzyszek (67, 18. Patryk Sokołowski).

KGHM Zagłębie: 12. Konrad Forenc - 44. Alan Czerwiński (22, 24. Jakub Tosik), 33. Ľubomír Guldan, 55. Damian Oko, 3. Saša Balić - 39. Damjan Bohar (71, 26. Jakub Mareš), 19. Filip Jagiełło (81, 5. Maciej Dąbrowski), 99. Bartosz Slisz, 18. Filip Starzyński, 11. Bartłomiej Pawłowski - 89. Patryk Tuszyński.

żółte kartki: Dziczek - Dąbrowski, Pawłowski.
czerwona kartka: Jorge Félix (21. minuta, Piast, za brutalny faul).
sędziował: Łukasz Szczech (Warszawa).