42. starcie ze Śląskiem | Przed meczem #ŚLĄZAG / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
42. starcie ze Śląskiem | Przed meczem #ŚLĄZAG 25 lut

42. starcie ze Śląskiem | Przed meczem #ŚLĄZAG

W poniedziałek 25 lutego o godzinie 18:00 piłkarze KGHM Zagłębia zmierzą się w wyjazdowym spotkaniu ze Śląskiem Wrocław. Przyjrzeliśmy się jak w przeszłości wyglądała rywalizacja pomiędzy klubami z Dolnego Śląska.

25 lut 2019 08:22

Ostatnie spotkanie pomiędzy poniedziałkowymi rywalami zostało rozegrane 14 września 2018 roku. Mecz zakończył się wynikiem 4:0, a koncertowy występ zanotował Filip Starzyński, który brał czynny udział w trzech strzelonych bramkach. Najpierw strzałem bezpośrednio z rzutu rożnego pokonał Jakuba Słowika, później asystował przy trafieniu Filipa Jagiełły na 2:0. Trzecie trafienie to również dośrodkowanie „Figo” z rzutu rożnego i samobójcze trafienie Marcina Robaka. Wynik spotkania ustalił pięknym strzałem zza pola karnego Dawid Pakulski.

Ostatnia konfrontacja na Stadionie Miejskim we Wrocławiu miała miejsce w 17. kolejce LOTTO Ekstraklasy sezonu 2017/2018. 26 listopada 2017 roku gospodarze byli górą i pokonali gości z Lubina 1:0. Strzelcem „złotej bramki” okazał się Piotr Celeban, który w ostatniej minucie spotkania zapewnił „Wojskowym” triumf w derbach Dolnego Śląska.

Smak wyjazdowego zwycięstwa w derbach kibice „Miedziowych” zaznali 5 marca 2016 roku. Mecz ułożył się wręcz wzorowo dla podopiecznych Piotra Stokowca, którzy już w 2. minucie rozpoczęli strzelanie. Na listę strzelców wpisał się Łukasz Piątek. Niespełna kwadrans później było już 0:2. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska, piłkę w siatce umieścił Jarosław Kubicki i tym samym ustalił wynik spotkania.

Jak wygląda ogólny bilans spotkań pomiędzy KGHM Zagłębiem Lubin a Śląskiem Wrocław? W tej klasyfikacji lepiej wypadają „Miedziowi” , którzy dotychczas wygrali osiemnaście meczów. Piętnastokrotnie górą byli „Wojskowi”, a osiem razy spotkania kończyły się podziałem punktów. W bramkach również prowadzi klub z Lubina, który w całej historii pojedynków strzelił 59 goli, a stracił 45.