Adam Radwański pierwszym wzmocnieniem Miedziowych! / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Adam Radwański pierwszym wzmocnieniem Miedziowych! 20 cze

Adam Radwański pierwszym wzmocnieniem Miedziowych!

26-letni pomocnik Adam Radwański został nowym piłkarzem KGHM Zagłębia Lubin! Zawodnik związał się z naszym Klubem umową obowiązującą do zakończenia sezonu 2025/2026.

20 cze 2024 18:00

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Adam Radwański urodził się 10 kwietnia 1998 roku w Płocku. Pierwsze kroki w swojej karierze stawiał w Wiśle Płock, skąd od 2016 roku był wypożyczany na poziom trzecioligowy najpierw do Błękitnych Raciąż, następnie do Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, a później do Widzewa Łódź. Po dobrych występach na niższym szczeblu rozgrywkowym w 2018 roku trafił do pierwszoligowego wówczas Rakowa Częstochowa. Tam jednak nie zagościł na długo i po serii wypożyczeń z Wisły Płock na transfer definitywny zawodnika zdecydował się Widzew Łódź grający wtedy w II lidze. W sezonie 2019/2020 wspólnie z łódzką drużyną awansował do Fortuna I Ligi. Po rozgrywkach, w których zgromadził 6 goli i dwie asysty zainteresowały się nim jeszcze inne kluby z zaplecza PKO BP Ekstraklasy. Ostatecznie trafił do Bruk-Bet Termaliki Nieciecza, w której w sezonie 2020/2021 wydatnie przyczynił się do awansu do najwyższej klasy rozgrywek, bowiem szczególnie w drugiej części sezonu był ważnym zawodnikiem pierwszego składu, co udokumentował trzema bramkami i sześcioma ostatnimi podaniami. Bruk-Bet Termalica nie zdołała jednak utrzymać się w PKO BP Ekstraklasie, a pomocnik pozostał w klubie pomimo spadku zespołu do I ligi. Biorąc pod uwagę dwa ostatnie lata na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce, Adam Radwański może pochwalić się 63 występami, w których trafiał do siatki przeciwników 13 razy oraz zaliczył 10 asyst.

Od nowego sezonu Adam Radwański będzie reprezentował barwy KGHM Zagłębia Lubin. Pomocnik związał się z Miedziowymi dwuletnim kontraktem.

- Adam to zawodnik, którego obserwowaliśmy od dłuższego czasu i był naszym celem transferowym od kilku okienek. Brak chęci Termaliki na wypuszczenie swojego kapitana spowodował, że nie sięgnęliśmy po Adama wcześniej. Adam, życzymy Ci wszystkiego dobrego, podążaj drogą choćby Mateusza Grzybka, który przetrał już szlaki zawodników grających w Termalice. Adam powodzenia! - powiedział Dyrektor Pionu Sportowego, Piotr Burlikowski.

- Cieszę się, że udało mi się podpisać kontrakt z Zagłębiem. Temat mojego przyjścia do Lubina pojawił się już jakiś czas temu i zarówno ja, jak i Klub byliśmy mocno zdeterminowani, by dopiąć wszystko do końca. Udało się i jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy. Moje pierwsze wrażenia po rozmowach z trenerami i zarządem są bardzo pozytywne. Z niecierpliwością czekam już na spotkanie z drużyną i wspólne przygotowania do nowego sezonu - mówi Adam Radwański, nowy piłkarz Miedziowych.

Adam, witamy na pokładzie i życzymy powodzenia!