Cyprian Popielec przedłużył kontrakt z Zagłębiem! / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Cyprian Popielec przedłużył kontrakt z Zagłębiem! 20 cze

Cyprian Popielec przedłużył kontrakt z Zagłębiem!

17-letni pomocnik Cyprian Popielec związał się z naszym Klubem nowym kontraktem! Parafowana dziś umowa utalentowanego zawodnika obowiązuje do 30 czerwca 2026 roku.

20 cze 2024 15:00

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Cyprian Popielec występuje w miedziano-biało-zielonych barwach od sezonu 2019/2020. Młody zawodnik po serii udanych występów na poziomie Centralnej Ligi Juniorów został włączony do II zespołu KGHM Zagłębia Lubin, w którym zadebiutował w drugoligowych rozgrywkach mając 15 lat. Dotychczas lewonożny pomocnik rozegrał 23 mecze w drużynie rezerw, w których trzykrotnie wpisał się na listę strzelców. 

Cyprian jest również aktualnym reprezentantem Polski U-17. Razem z zespołem Rafała Lasockiego wywalczył awans na rozgrywane w maju Mistrzostwa Europy, jednak z udziału w turnieju wykluczyła go kontuzja. Z orzełkiem na piersi zanotował 11 występów, które okrasił jednym golem. Wcześniej uzbierał także 6 spotkań w kadrze do lat 16.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu podpisania kontraktu z Cyprianem, który mogę powiedzieć, że jest oczkiem w głowie całej Akademii. Jesteśmy zaszczyceni i dumni, że Cyprian dalej będzie reprezentował nasze barwy. Teraz musimy się nim zaopiekować, bo przechodzi przez ciężką kontuzję, ale wierzymy głęboko, że dojdzie do zdrowia i będziemy mogli ponownie oglądać jego występy na naszych boiskach. Cypek, życzymy Ci dużo zdrowia, czekamy z niecierpliwością na Twój powrót i dziękujemy za zaufanie  - powiedział Dyrektor Pionu Sportowego, Piotr Burlikowski.

- Jestem szczęśliwy, że przedłużyłem mój kontrakt i zostaję w Zagłębiu na kolejne dwa lata. Mam nadzieję odpłacić się Klubowi swoją dobrą postawą na treningach i w meczach, kiedy wrócę po kontuzji. Chciałbym też podziękować Prezesowi Jeżowi, a także dyrektorowi Burlikowskiemu za zaufanie jakim mnie obdarzyli i postaram się nie zawieść oczekiwań Klubu, a także kibiców - mówi Cyprian Popielec.

Cypek - gratulujemy, życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i wielu udanych występów!