Bartłomiej Kłudka na dłużej w KGHM Zagłębiu! 30 wrz

Bartłomiej Kłudka na dłużej w KGHM Zagłębiu!

Bartłomiej Kłudka przedłużył kontrakt z KGHM Zagłębiem Lubin! Nowa umowa 20-letniego obrońcy obowiązuje do 30 czerwca 2024 roku!

30 wrz 2022 11:45

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Prawy obrońca jest wychowankiem naszego Klubu. Przeszedł przez wszystkie etapy szkolenia w Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie, a na poziomie PKO BP Ekstraklasy zadebiutował w październiku 2021 roku podczas meczu z Górnikiem Zabrze. Obecnie rozegrał już osiem spotkań w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Bartłomiej Kłudka ma na koncie również jeden występ w tegorocznym Fortuna Pucharze Polski – wówczas przeciwnikiem Miedziowych był czwartoligowy Start Jełowa. Do swojego dorobku dopisał niedawno także dwa mecze w reprezentacji Polski do lat 21, w których zdobył jedną bramkę.

- Bartek jest zawodnikiem ukształtowanym w Akademii KGHM Zagłębia, który dziś, będąc zawodnikiem pierwszego zespołu, walczy o miejsce w wyjściowej jedenastce. Lubinianin, wychowanek naszego Klubu jest także reprezentantem kraju, co bez wątpienia pozytywnie wpływa na jego rozwój. Bartek, bardzo się cieszę, że zostajesz z nami na kolejny sezon i życzę Ci jak największego rozwoju w miedziano-biało-zielonych barwach - powiedział Prezes Zarządu Zagłębia Lubin S.A. Michał Kielan.

- Podpisanie kontraktu z Bartkiem Kłudką wpisuje się w długofalowy plan rozwoju naszego Klubu. Jestem bardzo zadowolony z nowej umowy Bartka. Zaczyna być zawodnikiem, który w niedalekiej przyszłości będzie stanowił o sile KGHM Zagłębia Lubin. Dobre występy zarówno w Klubie, jak i reprezentacji młodzieżowej spowodowały jeszcze większy rozwój naszego zawodnika. Bartek, życzymy powodzenia - powiedział Dyrektor Pionu Sportowego Piotr Burlikowski.

- Cieszę się, że moja ciężka praca zaowocowała pozostaniem w Zagłębiu na kolejny sezon. Jestem wdzięczny za zaufanie i mam nadzieję, że nasza praca przełoży się na dobry wynik drużynowy - mówi Bartłomiej Kłudka.

Bartek, gratulujemy i życzymy powodzenia!