Ben van Dael przed spotkaniem z Legią Warszawa | #LEGZAG 17 sie

Ben van Dael przed spotkaniem z Legią Warszawa | #LEGZAG

Szkoleniowiec KGHM Zagłębia Lubin Ben van Dael zdradził, nad czym pracował zespół w minionym tygodniu oraz wypowiedział się na temat tego, czy na przebieg niedzielnego meczu będzie miała wpływ gra Legii Warszawa w europejskich pucharach.

17 sie 2019 20:42

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

- W meczu z Arką Gdynia zagraliśmy dużo lepiej w obronie, niż miało to miejsce we wcześniejszych meczach. Bardzo ciężko pracowaliśmy nad tym, więc cieszyliśmy się po meczu, że nie dopuściliśmy Arki zbyt blisko naszej bramki i mogła stworzyć zagrożenie tylko kilkoma strzałami z dystansu – opowiedział Holender o ostatnim meczu ligowym z Arką Gdynia, które zakończyło się wygraną lubinian 2:0.

- Wiele musimy poprawić jednak w kwestii posiadania piłki. Z tego elementu nie jestem zadowolony. Część zawodników nie jest jeszcze w takiej formie, w jakiej byli w poprzednim sezonie i z biegiem czasu nasza gra, także w tym elemencie, powinna być lepsza. Wierzę w swoich zawodników i liczę na to, że ciężka praca już niebawem zaprocentuje – dodał Ben van Dael.

- Wierzę w to, że Legia Warszawa nas nie zaskoczy. Faktem jest jednak to, że ten zespół ma w swoich szeregach na każdą pozycję po kilku zawodników. Taka sytuacja powoduje, że do samego końca ciężko przewidzieć, w jakim składzie rywal wybiegnie na mecz. Oglądaliśmy wiele meczów Legii, dokonaliśmy szczegółowych analiz i jesteśmy do niedzielnego meczu dobrze przygotowani. Wiemy jednak, że dla tego zespołu ważne są nie tylko puchary, ale też liga, więc nie będzie to dla nas łatwa przeprawa – zdradził szkoleniowiec „Miedziowych”.

- Przede wszystkim skupiamy się na sobie – na tym jak gramy, jak trenujemy i co możemy zrobić podczas kolejnego meczu. A czy gra Legii w pucharach będzie miała wpływ na niedzielny mecz? Może mieć, ale to tylko gdybanie. Zobaczymy jak nasz rywal podejdzie do tego meczu, jaką obierze strategie. Gdy walczysz na kilku frontach, musisz korzystać z wielu zawodników. Jeśli w jednym meczu zagrasz dobrze, a w następnym wymienisz jednego zawodnika – możesz nie odczuć spadku jakości. Jeśli jednak zmienisz większość pierwszej jedenastki, możesz oglądać całkiem inny futbol, niekoniecznie najwyższych lotów – ocenił van Dael.

- Sytuacja kadrowa jest dobra. Na jednym z ostatnich treningów dwóch zawodników naszej drużyny zderzyło się ze sobą, ale wszystko powinno być OK. Powinienem mieć do dyspozycji wszystkich zawodników – zakończył holenderski trener.