Ben van Dael: W pełni zasługiwaliśmy na trzy punkty 17 lut

Ben van Dael: W pełni zasługiwaliśmy na trzy punkty

W 22. kolejce LOTTO Ekstraklasy „Miedziowi” pokonali przed własną publiczność Miedź Legnica 3:0. Zobaczcie, co po meczu powiedzieli szkoleniowcy obu zespołów.

17 lut 2019 19:41

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Dominik Nowak (Miedź Legnica):

- Nie był to dla nas dobry wieczór. Chcieliśmy powalczyć o zwycięstwo dla naszych kibiców. Nasuwa mi się taka myśl, że dzisiejsze spotkanie jest bardzo podobne do poprzedniego meczu z Jagiellonią. Sprezentowaliśmy rywalom dwie bramki i na własne życzenie stawiamy się w trudnej sytuacji. Uważam, że po zmianach zaczęliśmy tworzyć niezłe okazje, w których brakowało dokładnego strzału lub szybszej decyzji. Nasze celowniki były dzisiaj rozregulowane. To co istotne dla nas wszystkich to skupienie się na kolejnych meczach. Teraz derby będziemy rozgrywać co tydzień. Nie jesteśmy w tragicznej sytuacji, ale musimy ją polepszyć. Kluczem do sukcesu może okazać się szybsza gra, bo na tym polu dzisiaj zawiedliśmy.

Ben van Dael (KGHM Zagłębie Lubin):

- Podstawą do odniesienia wygranej była pierwsza połowa. Realizowaliśmy w niej założenia przedmeczowe, a jednym z nich było m.in. regulowanie tempa gry.  Kolejnym ważnym elementem był fakt, że po stracie piłki atakowaliśmy wysoko przeciwnika i szybko odbieraliśmy piłkę. Po 30 minutach nasza gra zaczęła się psuć i wyglądało to gorzej. W przerwie rozmawialiśmy na ten temat, że musimy grać jeszcze bliżej przeciwnika. W drugiej połowie spodziewaliśmy się, że Miedź wyjdzie wyżej, ale byliśmy na to gotowi. Wiedzieliśmy że podejmą więcej ryzyka, postanowiliśmy, że nie będziemy dominatorami jak w pierwszej części spotkania. Dobrze funkcjonowała dziś obrona i to też dzięki niej zdobyliśmy trzecią bramkę i zamknęliśmy spotkanie. W tym meczu było sporo dobrych rzeczy, ale zdajemy sobie sprawę, że wciąż jest wiele do poprawy. Uważam, że są to w pełni zasłużone trzy punkty.