Derby dla KGHM Zagłębia! / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Derby dla KGHM Zagłębia! 17 lut

Derby dla KGHM Zagłębia!

W spotkaniu 22. kolejki LOTTO Ekstraklasy piłkarze KGHM Zagłębia Lubin pokonali Miedź Legnica 3:0. Bramki dla „Miedziowych” zdobyli Bartłomiej Pawłowski, Filip Jagiełło i obrońca gości - Aleksandar Miljković. Dzięki wygranej lubinianie przesunęli się na dziewiątą pozycję w ligowej tabeli.

17 lut 2019 19:12

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy od początku próbowali narzucić rywalom swój styl gry. W 15. minucie piłkarze z Lubina objęli prowadzenie. Z rzutu wolnego na bramkę uderzał Filip Starzyński, a do wyplutej przez bramkarza piłki najszybciej dopadł Bartłomiej Pawłowski, który umieścił piłkę w siatce. Trzy minuty później było już 2:0. W środkowe strefie boiska piłkę odebrał Filip Starzyński. Następnie futbolówka trafiła do Patryka Tuszyńskiego, który obsłużył podaniem Damjana Bohara. Słoweniec co prawda nie trafił w piłkę, ale wracający z interwencją Miljković skierował piłkę do własnej bramki.

Druga część spotkania nie przyniosła już tyle emocji co pierwsza. Tym razem to Miedź dłużej utrzymywała się przy piłce, ale nie wiele z tego wynikało. W międzyczasie KGHM Zagłębie ustaliło wynik spotkania. Po błędzie Kanibolotskiego, piłkę do pustej bramki skierował Filip Jagiełło. Zwycięstwo mogło być bardziej okazałe jednak w samej końcówce spotkania dogodnej sytuacji do podwyższenia rezultatu nie wykorzystał Jakub Mares.

17 lutego 2019, 15:30 - Lubin (Stadion Zagłębia)

KGHM Zagłębie Lubin – Miedź Legnica 3:0 (2:0)

bramki: Bartłomiej Pawłowski 15, Aleksandar Miljković 18 (s), Filip Jagiełło 81

KGHM Zagłębie: 30. Dominik Hładun - 2. Bartosz Kopacz, 33. Ľubomír Guldan, 55. Damian Oko, 3. Saša Balić - 11. Bartłomiej Pawłowski (71, 13. Dawid Pakulski), 18. Filip Starzyński, 99. Bartosz Slisz, 19. Filip Jagiełło, 39. Damjan Bohar (84, 37. Władisław Sirotow) - 89. Patryk Tuszyński (77, 26. Jakub Mareš).

Miedź: 32. Anton Kanibołoćkyj - 23. Paweł Zieliński (63, 9. Fabian Piasecki), 2. Aleksandar Miljković, 26. Božo Musa, 19. Grzegorz Bartczak, 11. Juan Cámara - 21. Henrik Ojamaa (73, 20. Mateusz Szczepaniak), 6. Rafał Augustyniak, 13. Adrian Purzycki (34, 14. Omar Santana), 33. Joan Román - 10. Petteri Forsell.

sędziował: Tomasz Musiał (Kraków).
widzów: 9790.