Bez punktów w Szczecinie / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Bez punktów w Szczecinie 27 sie

Bez punktów w Szczecinie

Wyjazdowe starcie Miedziowych z Pogonią Szczecin zakończyło się przegraną KGHM Zagłębia Lubin 0:3.

27 sie 2022 19:30

W wyjściowym składzie Miedziowych na mecz z Pogonią Szczecin doszło do kilku zmian. Na prawym skrzydle od początku spotkania mogliśmy zobaczyć Tornike Gaprindashviliego, który zastąpił Cheikhou Dienga. Ponadto w pierwszej jedenastce wystąpili też Marko Poletanovic i Rafał Adamski, a na ławce tym razem znaleźli się Filip Starzyński oraz Martin Dolezal.

Od początku spotkania gospodarze częściej posiadali piłkę, a KGHM Zagłębie Lubin starało się groźnie kontrować. Już w 6. minucie gry jedna z takich akcji mogła zakończyć się bramką. Po prostopadłym podaniu w dobrej sytuacji na prawej stronie boiska znalazł się Kacper Chodyna, ale uderzył minimalnie obok bramki strzeżonej przez Dante Stipicę. Kilka chwil później po dośrodkowaniu Marko Poletanovica celny strzał głową oddał Łukasz Łakomy, ale pewnie interweniował bramkarz Pogoni Szczecin. W 21. minucie spotkania pierwszą niebezpieczną okazję mieli Portowcy. Po podaniu Kamila Grosickiego z szesnastego metra uderzał Sebastian Kowalczyk, jednak dobrze ustawiony Kacper Bieszczad pewnie chwycił piłkę. Chwilę potem po składnej akcji Pogoni Szczecin strzał oddał Jean Carlos, ale futbolówkę odbił golkiper Miedziowych. W 26. minucie kapitalnym uderzeniem z dystansu popisał się Damian Dąbrowski, piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki. Gospodarze objęli prowadzenie.

Dziesięć minut później odpowiedzieć mogło KGHM Zagłębie Lubin. Po precyzyjnym podaniu Łukasz Łakomego groźny strzał oddał Rafał Adamski, jednak dobrze spisał się Dante Stipica i wynik nie uległ zmianie. W pierwszej połowie nie wydarzyło się już nic ciekawego i to Portowcy schodzili do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

Druga połowa zaczęła się od mocnych ataków gospodarzy. Po podaniu Kamila Grosickiego doskonałą szansę na gola miał Mateusz Łęgowski, ale znakomitą interwencją popisał się Kacper Bieszczad. W 55. minucie kolejną groźną akcję Pogoni Szczecin strzałem wykończył Pontus Almqvist – jednak na posterunku był bramkarz KGHM Zagłębia Lubin. Chwilę potem odpowiedzieli Miedziowi, a konkretnie Damjan Bohar. Piłka po jego uderzeniu zza 16 metrów zmierzała tuż obok słupka. Niestety dla Miedziowych w doskonałej formie był Dante Stipica, który skutecznie obronił ten strzał.

W 62. minucie pojedynku Portowcy podwyższyli wynik. Ponownie Pontus Almqvist wspólnie z Kamilem Grosickim rozmontowali obronę Miedziowych i ten drugi pewnym strzałem pokonał stojącego między słupkami Kacpra Bieszczada. Duma Pomorza na tym nie poprzestała. Już w kolejnej akcji meczu Pontus Almqvist trafił do siatki po podaniu Jeana Carlosa i na tablicy z wynikiem było już 3:0 dla gospodarzy. Dziesięć minut przed końcem spotkania na uderzenie z 18 metrów zdecydował się Szymon Kobusiński, a piłka przeleciała tuż obok bramki. W 89. minucie tuż przed polem karnym faulowany był Mateusz Bartolewski. Z rzutu wolnego uderzał Damjan Bohar, jednak futbolówkę pewnie złapał Dante Stipica. Rezultat w tym meczu nie uległ już zmianie – Pogoń Szczecin pewnie pokonała KGHM Zagłębie Lubin 3:0.

Pogoń Szczecin 3-0 KGHM Zagłębie Lubin

Bramki: Damian Dąbrowski 26, Kamil Grosicki 62, Pontus Almqvist 64

Pogoń: 1. Dante Stipica - 2. Jakub Bartkowski, 13. Kóstas Triantafyllópoulos, 23. Benedikt Zech (71, 33. Mariusz Malec), 97. Luís Mata - 21. Jean Carlos Silva (81, 15. Marcel Wędrychowski), 8. Damian Dąbrowski, 99. Mateusz Łęgowski, 27. Sebastian Kowalczyk (81, 22. Wahan Biczachczjan), 11. Kamil Grosicki (71, 17. Mariusz Fornalczyk) - 9. Pontus Almqvist (66, 10. Luka Zahovič).

KGHM Zagłębie: 89. Kacper Bieszczad - 11. Arkadiusz Woźniak (46, 39. Damjan Bohar), 2. Bartosz Kopacz, 4. Jarosław Jach, 8. Guram Giorbelidze (73, 77. Mateusz Bartolewski) - 26. Kacper Chodyna, 6. Tomasz Makowski, 20. Marko Poletanović (46, 33. Kōki Hinokio), 99. Łukasz Łakomy, 9. Tornike Gaprindaszwili (72, 16. Adam Ratajczyk) - 19. Rafał Adamski (81, 17. Szymon Kobusiński).

żółte kartki: Hinokio, Makowski.

sędziował: Paweł Malec.