CEL: ZWYCIĘSTWO | ZAPOWIEDŹ MECZU KGHM ZAGŁĘBIE LUBIN – GÓRNIK ŁĘCZNA / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
CEL: ZWYCIĘSTWO | ZAPOWIEDŹ MECZU KGHM ZAGŁĘBIE LUBIN – GÓRNIK ŁĘCZNA 30 lip

CEL: ZWYCIĘSTWO | ZAPOWIEDŹ MECZU KGHM ZAGŁĘBIE LUBIN – GÓRNIK ŁĘCZNA

Już dziś piłkarze KGHM Zagłębia Lubin w ramach 2. kolejki PKO BP Ekstraklasy podejmą na własnym Stadionie zespół Górnika Łęczna.

30 lip 2021 16:10

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Drużyna Górnika Łęczna prowadzona przez trenera Kamila Kieresia w ubiegłym sezonie występowała w Fortuna I Lidze, gdzie zajęła 6. miejsce w ligowej tabeli. Zespół z Lubelszczyzny, aby awansować do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce, musiał rozegrać spotkania barażowe. Ich pierwszym przeciwnikiem w walce o Ekstraklasę był zespół GKS-u Tychy. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1 i do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był konkurs rzutów karnych, w których lepsi okazali się Górnicy. Dzięki wygranej zespół prowadzony przez Kamila Kieresia mógł zmierzyć się w finale baraży, gdzie czekała już na nich drużyna ŁKS-u Łódź. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Górnika Łęczna 1:0 i to oni mogli cieszyć się z upragnionego awansu do PKO BP Ekstraklasy.

Na inaugurację PKO BP Ekstraklasy zespół Górnika Łęczna podejmował drużynę Cracovii. Pierwsza połowa spotkania była dosyć wyrównana, jednak to gospodarze schodzili z jednobramkowym prowadzeniem za sprawą gola zdobytego w 42. minucie przez Bartosza Śpiączkę. W drugiej części spotkania to jednak zespół Cracovii znacznie przeważał i przeprowadzał coraz to groźniejsze ataki na bramkę Górnika. W 82. minucie bramkę wyrównującą ładnym uderzeniem piętką zdobył Marcos Alvarez i mecz zakończył się wynikiem 1:1.

Ostatnie spotkanie pomiędzy KGHM Zagłębiem Lubin a Górnikiem Łęczna miało miejsce w 2017 roku. Mecz rozgrywany był w ramach 36. kolejki grupy spadkowej i zakończył się zwycięstwem naszego zespołu 3:1. Bramki dla KGHM Zagłębia zdobywali wówczas Jakub Tosik, Aleksander Buksa oraz Jarosław Kubicki.

Do zespołu Górnika Łęczna w tym okienku transferowym dołączyło dwóch byłych zawodników KGHM Zagłębia, a są nimi Daniel Dziwniel oraz Bartosz Rymaniak. Pierwszy z nich reprezentował Miedziowe barwy w latach 2016-2019 i rozegrał dla naszego klubu 42 spotkania. Rymaniak natomiast w naszym Klubie występował w latach 2008-2014. Przez pewien okres był nawet kapitanem naszego zespołu. W Miedziowych barwach rozegrał 114 spotkań i strzelił 2 bramki. Oprócz nich do drużyny Górnika Łęczna dołączyło kilku innych zawodników m.in. Janusz Gol, Michał Król i Kryspin Szcześniak. Z klubem pożegnali się piłkarze, którzy w mniejszy lub większy sposób przyczynili się do awansu. Są to m.in. Kamil Rozmus, Bartłomiej Kukulowicz, Marcin Stromecki, Karol Turek, Gabriel Matei, Patryk Rojek, Igor Korczakowski, Jakub Cielebak, Jakub Jaroszyński oraz Jakub Zagorski.

Wszyscy liczymy na zmazanie plamy z meczu przeciwko Wiśle Kraków i zdobycie pierwszych trzech punktów w nowym sezonie PKO BP Ekstraklasy.