Cenne trzy punkty zostają w Lubinie! / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Cenne trzy punkty zostają w Lubinie! 29 kwi

Cenne trzy punkty zostają w Lubinie!

W sobotnim starciu 30. kolejki PKO BP Ekstraklasy zespół KGHM Zagłębia Lubin pokonał na własnym obiekcie Widzew Łódź 2:0. Wynik meczu otworzył Dawid Kurminowski, a końcowy rezultat ustalił Kacper Chodyna.

29 kwi 2023 19:30

W wyjściowej jedenastce Miedziowych doszło do jednej zmiany względem ostatniego meczu w Kielcach. Na środku obrony Bartosza Kopacza zastąpił Jarosław Jach. Ponadto na ławce rezerwowych zasiedli będący przed tygodniem poza kadrą meczową Arkadiusz Woźniak i Rafał Adamski.

Podopieczni Waldemara Fornalika już w 3. minucie mogli otworzyć wynik spotkania. Wówczas Marko Poletanović z głębi pola posłał znakomite górne podanie do wybiegającego za plecy obrońców Kacpra Chodyny. Skrzydłowy Miedziowych znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, lecz górą w tym starciu był golkiper przyjezdnych. Pięć minut później znów zrobiło się groźnie pod bramką Widzewa. Do piłki przed polem karnym dobiegł Kacper Chodyna i huknął z dystansu, ale z problemami futbolówkę odbił Ravas, po czym łodzianie zażegnali niebezpieczeństwo. W 15. minucie znów obejrzeliśmy niezłą próbę w wykonaniu aktywnego od początku meczu Chodyny, ale po raz kolejny na posterunku był Słowacki bramkarz gości. Dziesięć minut później szybki atak Miedziowych płaskim zagraniem wzdłuż linii bramkowej kończył Filip Starzyński, jednak zabrakło centymetrów, by piłka dotarła do dobrze ustawionego Dawida Kurminowskiego. Piłkarze Widzewa po raz pierwszy poważniej zagrozili dopiero w 27. minucie, kiedy to Sanchez znalazł się w dogodnej sytuacji do zdobycia gola, ale czujnie w naszej bramce zachował się Dioudis. W 33. minucie podopieczni Waldemara Fornalika potwierdzili swoją wyraźną przewagę golem. Marko Poletanović świetnie dostrzegł w szesnastce Dawida Kurminowskiego, a nasz napastnik bez problemów umieścił piłkę w siatce. W 39. minucie blisko wyrównania byli zawodnicy Widzewa, ale Sokratis Dioudis swoją interwencją utrzymał jednobramkowe prowadzenie Miedziowych. Trzy minuty przed końcem pierwszej połowy znów blisko szczęścia byli łodzianie. Głową z bliskiej odlegości uderzał Zieliński, ale na nasze szczęście futbolówka nieznacznie minęła prawy słupek. W pierwszej części gry już więcej dogodnych okazji nie oglądaliśmy. KGHM Zagłębie Lubin prowadziło z Widzewem Łódź 1:0.

Druga połowa spotkania również rozpoczęła się od mocnego uderzenia Miedziowych. Kacper Chodyna uciekł defensywie rywali prawą stroną boiska, dograł do nadbiegającego Kurminowskiego, ale Dawid uderzył nad poprzeczką. W 59. minucie Łukasz Łakomy przejął piłkę w środku pola i ruszył z kontratakiem, który strzałem finalizował Poletanović, jednak jego uderzenie po ziemi pewnie chwycił Ravas. Dwie minuty później odpowiedział Widzew. Pawłowski zagrał piłkę wzdłuż pola karnego, na wślizgu doszedł do niej Terpiłowski, ale uderzył obok słupka. W 70. minucie ponownie do głosu doszli lubinianie. Wprowadzony chwilę wcześniej Tomasz Pieńko otrzymał piłkę na lewym skrzydle, zszedł do środka i mocno uderzył w kierunku dalszego słupka, lecz piłka nieznacznie minęła bramkę gości. Dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry było gorąco pod obiema bramkami. Najpierw w dogodnej sytuacji znalazł się Dawid Kurminowski, ale obrońca w ostatniej chwili wyłuskał piłkę, po czym Widzew ruszył z kontratakiem. Piłkarze rywali szybko przedostali się w pole karne Miedziowych, ale pod naszą bramką skutecznie interweniował Jarosław Jach. W samej końcówce zespół Janusza Niedźwiedzia był zdecydowanie najbliższej zdobycia bramki podczas sobotniego pojedynku. Wówczas Bartłomiej Pawłowski w swoim stylu mocno uderzył z dystansu, ale Sokratis Dioudis rewelacyjnie zbił piłkę na słupek. W doliczonym czasie gry Miedziowi za sprawą Kacpra Chodyny ustalili wynik meczu, podwyższając swoje prowadzenie na 2:0. Niedługo potem sędzia Jakubik zakończył spotkanie. KGHM Zagłębie Lubin dopisało więc do swojego dorobku niezwykle cenny komplet punktów.

KGHM Zagłębie Lubin 2-0 Widzew Łódź

Bramki: Dawid Kurminowski 33, Kacper Chodyna 90

KGHM Zagłębie: 87. Sokrátis Dioúdis - 27. Bartłomiej Kłudka, 5. Aleks Ławniczak, 4. Jarosław Jach, 13. Mateusz Grzybek - 26. Kacper Chodyna, 20. Marko Poletanović (85, 6. Tomasz Makowski), 99. Łukasz Łakomy, 18. Filip Starzyński, 39. Damjan Bohar (63, 21. Tomasz Pieńko) - 90. Dawid Kurminowski (85, 7. Saša Živec).

Widzew: 26. Henrich Ravas - 23. Paweł Zieliński (63, 77. Kristoffer Hansen), 95. Patryk Stępiński, 5. Serafin Szota, 4. Mateusz Żyro (79, 33. Martin Kreuzriegler), 7. Mato Miloš - 13. Ernest Terpiłowski (79, 21. Jakub Sypek), 25. Marek Hanousek (46, 10. Juliusz Letniowski), 6. Juljan Shehu (63, 22. Dominik Kun), 19. Bartłomiej Pawłowski - 9. Jordi Sánchez.

żółte kartki: Starzyński, Jach - Sypek.

sędziował: Krzysztof Jakubik.