Konferencja prasowa po meczu z Widzewem / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Konferencja prasowa po meczu z Widzewem 29 kwi

Konferencja prasowa po meczu z Widzewem

Zapraszamy do odczytania zapisu konferencji prasowej po meczu 30. kolejki PKO BP Ekstraklasy pomiędzy KGHM Zagłębiem Lubin a Widzewem Łódź.

29 kwi 2023 19:45

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Waldemar Fornalik - Trener KGHM Zagłębia

- Na pewno nie są to łatwe spotkania, kiedy gra się z przysłowiowym nożem na gardle. Muszę powiedzieć, że mecz był ciekawy patrząc na ilość stworzonych sytuacji przez obie drużyny. O to chodzi w piłce nożnej – widzieliśmy dziś dużo dobrej gry. Byliśmy skuteczniejsi, również Sokratis Dioudis obronił kilka trudnych sytuacji. Cieszymy się z tych punktów, które są dla nas bardzo istotne. Temat utrzymania nie jest jeszcze zamknięty. Wiemy, że trzeba jeszcze kilka punktów zdobyć. Pogratulowałem mojej drużynie charakteru i zaangażowania, bo tego nam dziś nie zabrakło.

Janusz Niedźwiedź - Trener Widzewa

- Przede wszystkim jesteśmy bardzo źli na to, że przegrywamy kolejny mecz. Źle weszliśmy w to spotkanie i nasz błąd kosztował utratę pierwszej bramki. Na zawodnikach zaczyna ciążyć to, że nie wygrywamy od dłuższego czasu. Zaczyna być nerwowo, podejmujemy złe decyzje i biorą się z tego niedokładności. Kiedy tworzymy okazje, to nie dajemy sobie pozytywnego bodźca, by uspokoić sytuację poprzez wyrównanie, przez które moglibyśmy zejść na przerwę w lepszych nastrojach. w drugiej połowie były momenty, gdy pewne rzeczy drgnęły. Zostały nam cztery mecze do końca i musimy wyciszyć swoje emocje oraz to, aby nie myśleć cały czas o kolejnych porażkach, bo to w niczym nie pomaga. Psychicznie musimy wprowadzić trochę spokoju w naszych głowach.