Cenne zwycięstwo "Miedziowych" / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Cenne zwycięstwo "Miedziowych" 7 gru

Cenne zwycięstwo "Miedziowych"

W spotkaniu 18. kolejki PKO Ekstraklasy piłkarze KGHM Zagłębia Lubin wygrali w Białymstoku z miejscową Jagiellonią 1:0. Jedyną bramkę w tym meczu zdobył Damjan Bohar.

7 gru 2019 18:07

Pierwsze minuty meczu były dość spokojne. Obie ekipy powoli rozgrywały piłkę szukając miejsca na zbudowanie składnej akcji. Pierwszy groźny strzał KGHM Zagłębie Lubin oddało w 10  minucie spotkania, bezpośrednio z rzutu wolnego uderzał Filip Starzyński. Chwilę później bardzo dobre, górne podanie na skrzydło do Alana Czerwińskiego, który wbiegł w pole karne i celnie dograł Damjanowi Boharowi. Słoweniec swoim strzałem pewnie pokonał bramkarza gospodarzy, dając nam prowadzenie. „Miedziowi” chcąc pójść za ciosem, stwarzając kolejne groźne sytuacje. Po 30 minutach spotkania coraz bardziej niebezpieczna staje się Jagiellonia, która zaczyna kreować więcej akcji pod naszą bramką. Końcówka pierwszej połowy należy do gospodarzy, którzy stwarzają nam niebezpieczeństwo, jednak defensywa KGHM Zagłębia wystrzega się błędów. Gwizdek sędziego kończy pierwszą część meczu, w której na początku przeważała nasza drużyna, co potwierdziła zdobyta bramka lecz później coraz pewniej czuła się ekipa „Jagi”.

Dobrze rozpoczynamy drugą połowę. Świetnie wyszedł na pozycję Bartosz Białek, który wystawił piłkę Boharowi. Niestety, skrzydłowy „Miedziowych” zmarnował doskonałą okazję do podwyższenia prowadzenia. W 52. minucie spotkania stoper Jagielloni, Ivan Runje, obejrzał drugą żółtą kartkę. Od tego momentu nasi zawodnicy grają w przewadze jednego gracza. Gospodarze wyraźnie niezadowoleni z wyniku, pomimo osłabienia, próbują stwarzać zagrożenie pod naszą bramką. KGHM Zagłębie liczy na kontrę i stara się sprytnie „odgryzać”. Mądrze rozgrywa rzut rożny, który dobrym strzałem głową kończy Damian Oko, na szczęście dla gospodarzy obok bramki. W tej części gry nasi piłkarze konstruują wiele podbramkowych akcji, jednak brakuje skutecznej finalizacji. W 76. minucie Juan Camara oddał bardzo groźny strzał, tuż obok słupka bramki Konrada Forenca. Kolejne dobre uderzenie „Jagi”, jednak znów nasz golkiper popisał się klasową interwencją. Lubinianie w końcówce spotkania mają coraz więcej okazji przeprowadzenie kontrataku. Daleki, celny strzał Starzyńskiego, zmusił Sandomierskiego do interwencji. Więcej bramek już jednak w tym meczu nie padło. KGHM Zagłębie Lubin zdecydowanie zasłużyło na wygraną, jednak ekipie z Białegostoku nie można odmówić determinacji i jakości piłkarskiej, którą dzisiaj niewątpliwie pokazali. Na pochwałę zasługuje blok defensywny naszej drużyny, który kilka razy, czujnie przerywał groźne akcje gospodarzy. Za tydzień „Miedziowi” w ramach 19. kolejki PKO Ekstraklasy zmierzą się w Gdyni z Arką.