Cheikhou Dieng nowym zawodnikiem KGHM Zagłębia Lubin! / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Cheikhou Dieng nowym zawodnikiem KGHM Zagłębia Lubin! 28 lut

Cheikhou Dieng nowym zawodnikiem KGHM Zagłębia Lubin!

Zagłębie Lubin S.A. informuje, że nowym piłkarzem Miedziowych został dziś Cheikhou Dieng. 28-letni skrzydłowy, którego ostatnim klubem był austriacki Wolfsberger AC podpisał z naszym Klubem 2,5-letnią umowę.

28 lut 2022 19:30

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

- Cheikhou jest bardzo dynamicznym zawodnikiem z międzynarodowym doświadczeniem. Obserwowaliśmy go podczas kilku spotkań na żywo. Jesteśmy pewni, że da nam kilka opcji w formacji ofensywnej. Cieszymy się, że dołącza do nas piłkarz o innym profilu, który może grać jako skrzydłowy lub napastnik - powiedział Dyrektor Pionu Sportowego Piotr Burlikowski.

Dieng urodził się 23 listopada 1993 roku w senegalskim mieście Thies. W przeszłości występował z reprezentacji Senegalu U-23, dla której rozegrał cztery mecze. Najwięcej, aż 117 razy zagrał dla norweskiego Sandefjord Football, gdzie strzelił 14 goli i zaliczył 14 asyst. W barwach austriackiego Wolfsberger AC zanotował 64 występy, w których dziesięciokrotnie wpisywał się na listę strzelców, a także siedem razy asystował przy trafieniach kolegów z zespołu.

W obecnym sezonie austriackiej Bundesligi rozegrał 17 meczów, w których strzelił trzy gole i zaliczył jedną asystę.

- Jestem bardzo zadowolony, że udało mi się trafić do Lubina. Widziałem już pierwszy mecz w Polsce i jego atmosferę, więc nie mogę się doczekać pierwszego występu dla Zagłębia. Byłem już w Lubinie kilka tygodni temu, by upewnić się, że to dobre miejsce dla mnie i bardzo spodobało mi się to miasto, jak również stadion czy cały klub. Pytałem też moich znajomych o polskę ligę i wypowiadali się o niej w samych superlatywach – mówi nowy zawodnik KGHM Zagłębia Cheikhou Dieng.

Kontrakt senegalskiego piłkarza z naszym Klubem będzie obowiązywał do 30 czerwca 2024 roku.

Witamy w Lubinie, Cheikhou!