Jhon Chancellor nowym obrońcą Miedziowych! / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Jhon Chancellor nowym obrońcą Miedziowych! 28 lut

Jhon Chancellor nowym obrońcą Miedziowych!

Z radością informujemy, iż 30-letni stoper Jhon Chancellor zasilił zespół KGHM Zagłębia Lubin. Reprezentant Wenezueli związał się z naszym Klubem umową obowiązującą do zakończenia obecnego sezonu z opcją przedłużenia o kolejny rok.

28 lut 2022 17:30

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

- Jest to doświadczony zawodnik o bardzo dobrych warunkach fizycznych, ograny na arenie międzynarodowej. Jhona pozytywnie ocenił Filip Jagiełło, który rekomendował zarówno jego charakter, jak i umiejętności piłkarskie. Chancellor przychodzi do nas wzmocnić formację defensywną - powiedział Dyrektor Pionu Sportowego Piotr Burlikowski.

Jhon Chancellor przyszedł na świat 2 stycznia 1992 roku w mieście Puerto Ordaz. Swoje pierwsze spotkania na poziomie seniorskim rozgrywał w barwach wenezuelskiego klubu Mineros de Guayana. W rodzimej lidze występował do końca 2016 roku. Wówczas zdecydował się na przenosiny do ekwadorskiego zespołu Delfín S.C., który był jednocześnie jego ostatnim przystankiem przed wyjazdem do Europy. Wraz z początkiem 2018 roku defensor podpisał kontrakt z Anży Machaczkała. Po roku spędzonym w Rosji, Chancellor przez pięć miesięcy reprezentował jeszcze barwy katarskiego Al-Ahli S.C., po czym po doświadczonego obrońcę zgłosiła się występująca wówczas na poziomie Serie A Brescia Calcio. Łącznie w koszulce popularnych „Jaskółek” rozegrał 63 spotkania, w których czterokrotnie wpisał się na listę strzelców i raz asystował przy trafieniu kolegi z zespołu.

- Jestem bardzo szczęśliwy z podpisania kontaktu. Miałem już okazję, by zapoznać się z infrastrukturą klubu i zrobiła na mnie spore wrażenie. Wierzę, że spędzę w klubie dobry czas i wspólnie z drużyną będziemy osiągać wiele sukcesów - mówi John Chancellor nowy obrońca Miedziowych.

Nowy nabytek Miedziowych może pochwalić się występami w młodzieżowej reprezentacji swojego kraju, a także 28 rozegranymi meczami w kadrze seniorskiej, w której zadebiutował 9 czerwca 2017 roku. Chancellor wziął również udział w turnieju Copa America 2019, podczas którego mierzył się z drużynami narodowymi Peru, Boliwii i Argentyny.

Nowy środkowy obrońca KGHM Zagłębia Lubin parafował umowę obowiązującą do 30 czerwca 2022 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Jhon, witamy w Lubinie i życzymy powodzenia!