Czas na Derby! | Zapowiedź meczu z Miedzią / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Czas na Derby! | Zapowiedź meczu z Miedzią 26 lut

Czas na Derby! | Zapowiedź meczu z Miedzią

Następnym rywalem KGHM Zagłębia Lubin będzie Miedź Legnica, a więc czekają nas Derby Zagłębia Miedziowego. Mecz rozpocznie się w poniedziałek o godzinie 19:00 na stadionie przy ul. Marii Skłodowskiej - Curie 98. Zapraszamy na zapowiedź tego pojedynku.

26 lut 2023 15:15

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Do tej pory odbyło się 17 spotkań pomiędzy KGHM Zagłębiem Lubin i Miedzią Legnica. Bilans meczów jest nieznacznie lepszy po stronie naszej drużyny, bowiem wygraliśmy 7 pojedynków, sześciokrotnie dzieliliśmy się punktami oraz w 6 bezpośrednich starciach schodziliśmy z boiska pokonani. 

Miedź Legnica w tegorocznych rozgrywkach nie spisuje się dobrze. Po 21. kolejkach PKO BP Ekstraklasy zajmują ostatnią pozycję w tabeli z dorobkiem 18 punktów. W pierwszym meczu tego sezonu pomiędzy obiema drużynami lepsze było KGHM Zagłębie, bowiem zwyciężyliśmy na stadionie miejskim w Legnicy 1:0 po samobójczym trafieniu gospodarzy. W sparingach przed rundą wiosenną podopieczni Grzegorza Mokrego grali w kratkę. Najpierw wysoko przegrali z niemieckim Dynamem Drezno 0:5. Następnie byli w stanie dwukrotnie wygrać z czeskim Hradec Kralove (3:1) oraz azerskim Neftci Baku (2:1). Na koniec obozu przygotowawczego przytrafiła się porażka z serbskim Mladost (2:3). Rundę wiosenną w PKO BP Ekstraklasie rozpoczęli od dwóch remisów z Radomiakiem Radom (0:0) i Lechem Poznań (2:2). Później w spotkaniu zaległym musieli już uznać wyższość piłkarzy Kolejorza (0:1), a w ostatnich dwóch starciach w lidze podzielili się punktami z Wartą Poznań (1:1) oraz wygrali z Wisłą Płock (2:1).

Z kolei drużyna Waldemara Fornalika może pochwalić się bilansem bez przegranej w pojedynkach towarzyskich. Byliśmy w stanie zwyciężyć nad niemieckim Magdeburgiem i serbskim Graficar Belgrad, a w starciach z rumuńskim Botosani, czeskim Bohemians i bułgarskim Ludogorets padały wyniki remisowe. Rywalizację w PKO BP Ekstraklasie zaczęliśmy również bardzo dobrze, bo wygraliśmy ze Śląskiem Wrocław na wyjeździe 3:0. Później zanotowaliśmy dwie porażki u siebie z Legią Warszawa (1:2) oraz Piastem Gliwice (0:2). Z kolei w ostatniej kolejce potrafiliśmy zwyciężyć na terenie mistrza Polski – Lecha Poznań (2:1). 

Biorąc pod uwagę cały sezon w zespole Grzegorza Mokrego możemy wyróżnić Angelo Henriqueza, który zdobył już w obecnych rozgrywkach 7 bramek, a także Luciano Narsingha – Holender może pochwalić się 4 golami i jedną asystą. Jeśli chodzi o otwierające podania drogę do siatki kolegom z drużyny, to bryluje w nich Maxime Dominguez, bo ma ich aż pięć. 

W zespole KGHM Zagłębia najwięcej trafień mają Kacper Chodyna i Łukasz Łakomy, którzy w swoim dorobku zgromadzili po 3 gole i jedną asystę. Warto zwrócić także uwagę na Damjana Bohara – autora czterech ostatnich podań w tym sezonie. 

Spotkanie z Miedzią Legnica już w poniedziałek o godzinie 19:00 na Stadionie Zagłębia. Zapraszamy!