Dariusz Żuraw nowym trenerem KGHM Zagłębia Lubin! 16 lip

Dariusz Żuraw nowym trenerem KGHM Zagłębia Lubin!

Zagłębie Lubin S.A. informuje, iż nowym szkoleniowcem KGHM Zagłębia Lubin został Dariusz Żuraw. 48-letni szkoleniowiec związał się z naszym Klubem dwuletnią umową.

16 lip 2021 10:30

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Dariusz Żuraw urodził się 14 listopada 1972 roku w Wieluniu. W trakcie swojej kariery piłkarskiej były obrońca występował zarówno w Polsce jak i zagranicą, reprezentując barwy niemieckiego Hannover 96, ale także Arki Gdynia i przede wszystkim Zagłębia Lubin. W naszym Klubie przez kilka lat był filarem defensywy, efektem czego Żuraw przekroczył barierę stu rozegranych spotkań w barwach Miedziowych, podczas których trzynastokrotnie wpisywał się na listę strzelców.

Po zakończeniu kariery piłkarskiej, Dariusz Żuraw rozpoczął pracę jako trener i prowadził między innymi WKS Wieluń, Odrę Opole czy legnicką Miedź. Od 2014 roku przez siedem kolejnych lat, z przerwą na pracę w Zniczu Pruszków, był związany z Lechem Poznań. W stolicy Wielkopolski Żuraw trenował zarówno rezerwy, jak i pierwszą drużynę Kolejorza. W tym czasie doświadczony szkoleniowiec zasiadł na ławce trenerskiej Lecha w 89. oficjalnych spotkaniach, w których uzyskał średnią 1,61 punktu na mecz. Podczas pracy w Poznaniu Dariusz Żuraw dał się poznać przede wszystkim jako trener, który nie boi się stawiać na młodych zawodników, jednocześnie darząc ich ogromnym zaufaniem. Pod jego okiem wyrastali tacy piłkarze jak Kamil Jóźwiak, Jakub Moder czy Tymoteusz Puchacz. Ponadto szkoleniowiec preferuje ofensywny styl gry, czego efektem było chociażby zakwalifikowanie się Lecha Poznań do fazy grupowej Ligi Europy. Tym samym, zostając pierwszą, polską drużyną, która przeszła wszystkie cztery fazy eliminacji.

- Bardzo się cieszę z tego, że rozpoczynam pracę w Lubinie. W Zagłębiu Lubin, ale i Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie jest ogromny potencjał, a przedstawiona mi wizja i strategia Klubu, idealnie oddaje to, co chciałbym robić jako trener. Dlatego wierzę, że przed nami ciekawy, intensywny okres, podczas którego zrealizujemy postawione cele – powiedział nowy opiekun Miedziowych.

Umowa 48-letniego szkoleniowca z naszym Klubem będzie obowiązywać do 30 czerwca 2023 roku.

Trenerze, witamy ponownie w Lubinie i życzymy wielu sukcesów!