Derby: Kujawa stawia na Miedziowych! 26 lis

Derby: Kujawa stawia na Miedziowych!

Piłkarz 70-lecia Zagłębia Lubin, a w przeszłości również zawodnik Śląska Wrocław został poproszony przez dziennikarzy Przeglądu Sportowego o wytypowanie wyniku niedzielnych derbów Dolnego Śląska. Wychowanek Miedziowych nie ma wątpliwości, że górą w prestiżowym pojedynku będą podopieczni trenera Stokowca.

26 lis 2017 16:46

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin

Udostępnij

Ekstraklasa

W materiale "PS" wypowiadało się dwóch piłkarzy, którzy przed laty grali tak w Zagłębiu, jak i Śląsku. Janusz Kudyba stawia na wynik "w okolicach remisu z dużą liczbą bramek", a Romuald Kujawa wierzy w Zagłębie.

- Typuję wygraną gości 2:1. Śląsk zrobił przed sezonem dość liczne transfery, ale w tej chwili ma za duże problemy kadrowe, żeby łatwo mu było maskować je w meczu z dobrym przeciwnikiem, a takim jak Zagłębie. Nawet pomimo tego, że lubinianie przechodzą od kilku kolejek trudny do wyjaśnienia kryzys. On prędzej czy później musi się skończyć, być może już we Wrocławiu - ocenia piłkarz 70-lecia Zagłębia Lubin.

- Za gośćmi przemawiają indywidualności i lepiej zgrany, systematyczniej wzmacniany w ostatnich okienkach zespół - mówi Romuald Kujawa. - Właściwie w Lubinie nie zrobiono latem żadnego ruchu personalnego, o którym powiedzielibyśmy, że był słaby. Czerwiński, Kopacz, Matuszczyk, Pawłowski, Świerczok - wszyscy przekonują swoją grą.