Dominik Jończy wypożyczony do Podbeskidzia 29 cze

Dominik Jończy wypożyczony do Podbeskidzia

Środkowy obrońca Dominik Jończy najbliższy sezon spędzi na wypożyczeniu w Podbeskidziu Bielsko-Biała. Nowy klub defensora zagwarantował sobie możliwość wykupienia go podczas trwania wypożyczenia. Jeśli drużyna z Bielska-Białej skorzysta z takiej możliwości, Zagłębie Lubin będzie mogło odkupić gracza w czterech kolejnych oknach transferowych.

29 cze 2018 17:56

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Dominik Jończy, który występuje na pozycji środkowego obrońcy, trafił do Zagłębia Lubin w sezonie 2012/2013 z Chojnika Jelenia Góra. Dotychczas rozegrał w pierwszym zespole cztery mecze. Zdecydowanie więcej pograł w Centralnej Lidze Juniorów oraz w rezerwach - na poziomie IV i III ligi. W ubiegłym sezonie zawodnik był wypożyczony do Chojniczanki Chojnice, dla której w I lidze rozegrał dziewięć meczów.

- Decyzja o wypożyczeniu Dominika Jończego spowodowana jest tym, że nie chcemy blokować jego rozwoju. W naszej opinii obecnie miałby problem z wygraniem walki o pierwszy skład, a gra w rezerwach nie pozwoliłaby w tym przypadku na wykonanie kroku naprzód. Podbeskidzie Bielsko-Biała ma co prawda możliwość wykupienia Dominika, jednak Zagłębie będzie mogło odkupić go na korzystnych warunkach przez cztery kolejne okna transferowe. Życzymy Dominikowi powodzenia w Bielsku-Białej i na pewno będziemy monitorować jego postępy – powiedział Michał Żewłakow, dyrektor sportowy Zagłębia Lubin.