Dominik Kalinowski zawodnikiem KGHM Zagłębia 18 sty

Dominik Kalinowski zawodnikiem KGHM Zagłębia

Nowym zawodnikiem KGHM Zagłębia Lubin został Dominik Kalinowski. 21-letni bramkarz, który ostatnio występował w trzecioligowym Sokole Sieniawa podpisał z naszym klubem półroczny kontrakt.

18 sty 2020 12:48

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Kalinowski rozpoczął swoją karierę w Zniczu Pruszków, gdzie występował w zespole juniorów, drugiej drużyny, a także był włączony do kadry pierwszego zespołu. W sezonie 2017/2018 zadebiutował na szczeblu seniorskim i rozgrał jedenaście spotkań w II lidze, trzykrotnie zachowując czyste konto.

Mierzący 190 cm bramkarz, rozegrał jeszcze jedno spotkanie dla Znicza, a był to mecz przeciwko Wiśle Puławy w rozgrywkach Pucharu Polski. 30 stycznia 2019 roku Dominik podpisał kontrakt ze Stalą Rzeszów, a w obecnym sezonie został wypożyczony do Sokoła Sieniawa. W barwach trzecioligowej drużyny "Kali" rozegrał trzy spotkania i za każdym razem kończył mecz z czystym kontem. 

 - Bardzo się cieszę że podpisałem kontrakt z Zagłębiem Lubin. To dla mnie bardzo duże wyróżnienie. Będę miał możliwość pracować w jednym z najlepszych klubów w Polsce. Dodatkowo znam trenera Grzegorza Szamotulskiego i wiem, że przy nim rozwinę się jako bramkarz. Mam nadzieję, że pół roku to wystarczający okres żebym pokazał się z dobrej strony. Liczę na to, że przekonam trenerów do siebie i zostanę w Lubinie na dłużej. Pierwszy raz mam możliwość pracy z zespołem występującym w Ekstraklasie, więc emocje są duże. Na razie chcę się skupić na pracy podczas treningów, bo to jest dla mnie teraz najważniejsze - powiedział Dominik Kalinowski, nowy nabytek KGHM Zagłębia Lubin.

Dominik Kalinowski

Data urodzenia: 29.03.1998 r.
Wzrost: 190 cm
Poprzednie kluby:

  • Znicz Pruszków
  • Kotwica Kołobrzeg
  • Stal Rzeszów
  • Sokół Sieniawa