Evgeni Bashkirov w KGHM Zagłębiu Lubin! / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Evgeni Bashkirov w KGHM Zagłębiu Lubin! 26 lut

Evgeni Bashkirov w KGHM Zagłębiu Lubin!

28-letni pomocnik Evgeni Bashkirov został nowym zawodnikiem KGHM Zagłębia Lubin. Były kapitan Rubina Kazań podpisał kontrakt obowiązujący do końca czerwca z opcją przedłużenia.

26 lut 2020 17:55

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Bashkirov jest wychowankiem Zenita Sankt Petersburg. Najwięcej występów zanotował jednak w barwach Tomu Tomsk, do którego był najpierw wypożyczony, a w lipcu 2013 roku trafił definitywnie. Dla drużyny „Sybiraków rozegrał 107 spotkań, notując sześć goli i pięć asyst.

Po trzech latach przeniósł się do KS Samara. Tam zagrał w 75 spotkaniach na poziomie I i II ligi rosyjskiej, zaliczając po drodze spadek i awans z drużyną z Samary.

W sezonie 2018/2019 przeniósł się do Rubina Kazań, w którym był nawet kapitanem zespołu. W obecnych rozgrywkach rozegrał 11 spotkań w rosyjskiej Premier Lidze i jedno spotkanie w Pucharze Rosji. W tych meczach raz wpisał się na listę strzelców i zaliczył jedną asystę.

Łączny bilans gier Bashkirova w Rosji to 106 meczów na zapleczu rosyjskiej ekstraklasy, 82 spotkania w najwyższej klasie rozgrywkowej. Ponadto do bilansu należy doliczyć 13 gier w Pucharze Rosji. Występy te zostały okraszone 10 golami i dziewięcioma asystami.

Evgeni, życzymy powodzenia w miedziano-biało-zielonych barwach!