#Chodyna2022 | Kacper Chodyna przedłużył kontrakt z KGHM Zagłębiem Lubin / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
#Chodyna2022 | Kacper Chodyna przedłużył kontrakt z KGHM Zagłębiem Lubin 26 lut

#Chodyna2022 | Kacper Chodyna przedłużył kontrakt z KGHM Zagłębiem Lubin

20-letni obrońca Kacper Chodyna przedłużył wygasającą w czerwcu umowę. Nowy kontrakt "Kapiego" będzie obowiązywał do 30 czerwca 2022 roku.

26 lut 2020 14:43

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Chodyna trafił do Lubina w 2017 roku. W sezonie 2017/2018 zaliczył 19 występów w III lidze oraz jeden mecz we wstępnej rundzie Pucharu Polski z Gryfem Wejherowo.
 
W rundzie wiosennej rozgrywek 2018/2019 „Kapi” grał dla I-ligowej Bytovii Bytów, dla której rozegrał trzy spotkania w lidze i dwa mecze w Pucharze Polski.
 
W obecnych rozgrywkach był podstawowym zawodnikiem zespołu rezerw, a jego dobra postawa na obozie przygotowawczym w Belek zaprocentowała debiutem w najwyższej klasie rozgrywkowej w meczu 21. kolejki PKO Ekstraklasy z Piastem Gliwice.
 
Sam zainteresowany cieszy się z nowej umowy i zapowiada, że chce stale podnosić swoje umiejętności.
 
- Jestem zadowolony, że udało się przedłużyć kontrakt. Same negocjacje nie trwały długo i cieszę cię, że mogę dalej grać w Lubinie. Nowa umowa pokazuje mi, że klub we mnie wierzy i chce na mnie stawiać. Teraz już wszystko zależy ode mnie. Chcę rozegrać jak najwięcej minut w tej rundzie i stawać się coraz ważniejszą postacią w drużynie - powiedział Kacper Chodyna.
 
- Przedłużenie umowy z Kacprem pokazuje jaką drogą zamierzamy podążać. To młody i obiecujący zawodnik, który poprzez swoją ciężką pracę zasłużył na debiut w ekstraklasie i nowy kontrakt. Życzę mu, żeby dalej się rozwijał i w przyszłości stanowił o sile KGHM Zagłębia Lubin - powiedział po podpisaniu umowy Prezes Zarządu Zagłębia Lubin S.A., Artur Jankowski.
 
„Kapi”, gratulujemy i życzymy jak najwięcej występów w miedziano-biało-zielonych barwach!