Filip Starzyński przed meczem z Górnikiem Łęczna 29 lip

Filip Starzyński przed meczem z Górnikiem Łęczna

Przed jutrzejszym starciem KGHM Zagłębia Lubin z Górnikiem Łęczna porozmawialiśmy z pomocnikiem Miedziowych Filipem Starzyńskim, który wskazał główny powód ostatniej porażki, a także powiedział, co jest największym atutem tegorocznego beniaminka.

29 lip 2021 14:30

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Na wstępnie zawodnik Miedziowych zdradził, jak wyglądają przygotowania zespołu do piątkowego meczu.

- Przede wszystkim skupiamy się na elementach, które nie funkcjonowały w spotkaniu z Wisłą Kraków. Mam tu na myśli odpowiednie ustawienie linii defensywnej, jak i całej drużyny.

Następnie poprosiliśmy Filipa o wskazanie atutów naszego najbliższego rywala.

- Jest to naprawdę solidna drużyna z dobrze zorganizowaną linią defensywną, co niejednokrotnie udowadniali w I Lidze. Musimy zwrócić uwagę przede wszystkim na ich kontrataki, ponieważ posiadają w swoim zespole bardzo szybkich skrzydłowych - powiedział ofensywny pomocnik Miedziowych.

Kończąc wypowiedź, ofensywny pomocnik KGHM Zagłębia powiedział, co było głównym powodem ostatniej przegranej w Krakowie. 

- Na pewno ustawienie linii obronnej podczas pressingu Wisły i zbyt duże odległości między zawodnikami były naszym największym mankamentem w tym spotkaniu. Zrobimy wszystko, aby w meczu z Górnikiem Łęczna wszystko wyglądało tak, jak powinno - zakończył Starzyński.