Marcin Kardela zasilił sztab szkoleniowy KGHM Zagłębia 29 lip

Marcin Kardela zasilił sztab szkoleniowy KGHM Zagłębia

Marcin Kardela dołączył do sztabu szkoleniowego KGHM Zagłębia Lubin. 31-latek będzie pełnił funkcję asystenta trenera Dariusza Żurawia.

29 lip 2021 16:15

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Marcin Kardela przyszedł na świat 12 sierpnia 1989 roku w Złotoryi. Jako młody chłopak rozpoczął swoją przygodę z piłką w Lubinie, szkoląc się najpierw w zespole Amico, a następnie w juniorskich drużynach Zagłębia. Po pewnym czasie były pomocnik przeniósł się Amiki Wronki, gdzie również występował w zespołach młodzieżowych. W kolejnych latach Kardela ubierał koszulkę takich zespołów, jak chociażby Odra Wodzisław Śląski, Miedź Legnica czy Polonia-Stal Świdnica. Kardela dość szybko jednak zakończył swoją piłkarską przygodę, ponieważ postanowił rozpocząć pracę jako trener.

Absolwent poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego w trakcie swojej trenerskiej kariery zajmował się grupami młodzieżowymi między innymi w naszym Klubie, Progresie Kraków czy Lechu Poznań. Kardela może pochwalić się również pracą na poziomie reprezentacyjnym, ponieważ pełnił równolegle funkcję asystenta selekcjonera kadry do lat 16 i 21. Tak bogate CV potwierdza, iż szkoleniowiec pomimo młodego wieku, posiada ogromne doświadczenie trenerskie, które z pewnością wykorzysta podczas pracy na poziomie PKO Ekstraklasy.

Marcin Kardela związał się z naszym Klubem dwuletnim kontraktem.

Trenerze, witamy ponownie w Lubinie i życzymy powodzenia!