Filip Starzyński | Wiem, że nasza drużyna może regularnie osiągać takie wyniki / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Filip Starzyński | Wiem, że nasza drużyna może regularnie osiągać takie wyniki 28 lut

Filip Starzyński | Wiem, że nasza drużyna może regularnie osiągać takie wyniki

Spotkanie 19. kolejki PKO Ekstraklasy zakończyło się zwycięstwem KGHM Zagłębia nad Cracovią 4:2. Zobaczcie, jak niedzielny pojedynek podsumował pomocnik Miedziowych, Filip Starzyński.

28 lut 2021 19:30

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Filip, w końcu udało się wygrać i przełamać złą passę. Zespół czuje chyba sporą ulgę?

- Tak, udało nam się dziś zwyciężyć i przełamać. Brakowało nam tej wygranej już od dłuższego czasu, ale cieszymy się, że w końcu zdobyliśmy trzy punkty. Zagraliśmy niezły mecz, mieliśmy dwie sytuacje kryzysowe, ale udało nam się je przetrwać i strzeliliśmy kolejne bramki, dzięki czemu wywozimy dzisiaj z Krakowa komplet oczek.

W ostatnich meczach pomimo porażek Ty zaprezentowałeś się z dobrej strony, a dziś zdobyłeś dwie bramki. Czy czujesz, że Twoja indywidualna forma jest coraz wyższa?

- Nie chcę tego sam oceniać, ale mam nadzieję, że moja forma rośnie. Z poprzednich spotkań nie byłem zadowolony, ale idziemy w górę jako cały zespół. Oby ten dzisiejszy mecz był dobrym prognostykiem na dalszą część sezonu, ponieważ według mnie stać nas na zdecydowanie więcej i wiem, że nasza drużyna może regularnie osiągać takie wyniki.

W końcówce Cracovia miała rzut karny, a następnie zdobyła bramkę kontaktową. Myślisz, że niepotrzebnie wprowadziliśmy sporo nerwowości przed ostatnim gwizdkiem arbitra?

- Tak, po strzelonej przez nas bramce na 3:1 wkradła się nerwowość, co było zupełnie niepotrzebne. Powinniśmy lepiej kontrolować grę, ponieważ Cracovia grała w osłabieniu, a pomimo tego zaczęła stwarzać coraz więcej zagrożenia. Przez pewien moment tego nie udźwignęliśmy, ale skończyło się szczęśliwie. Oby to była dla nas nauczka na przyszłość.

Myślisz, że dzisiejsza wygrana wpłynie pozytywnie na waszą psychikę i wniesie do zespołu więcej pewności siebie?

- Oczywiście mam nadzieję, że tak będzie. Ciężko trenujemy i coraz lepiej wyglądamy na boisku, dlatego chciałbym, aby w następnych spotkaniach nasza pewność siebie wzrosła, co pomoże nam osiągnąć kolejne, korzystne rezultaty.