Konferencja prasowa po meczu z Cracovią / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Konferencja prasowa po meczu z Cracovią 28 lut

Konferencja prasowa po meczu z Cracovią

Spotkanie 19. kolejki PKO Ekstraklasy zakończyło się zwycięstwem Miedziowych w Krakowie 4:2. Zobaczcie, co na pomeczowej konferencji mieli do powiedzenia szkoleniowcy obu drużyn.

28 lut 2021 18:00

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Martin Ševela - Trener KGHM Zagłębia:

- Zagraliśmy dzisiaj bardzo interesujący mecz. Pierwsze minuty meczu były bardzo dobre z naszej strony. Generalnie pierwsza połowa lepsza była moim zdaniem lepsza od drugiej pomimo dwóch czerwonych kartek dla rywali. Nasze nastawienie do tego meczu było bardzo mocne. Naszym celem było dzisiaj wygrać. Jestem bardzo zadowolony z tego powodu. Cieszę się ze zwycięstwa po serii, kiedy nie punktowaliśmy dobrze. Pozwoli nam to jeszcze lepiej przygotować się do kolejnego spotkania. Chciałbym w imieniu zespołu podziękować pracownikom naszego Klubu, którzy trzymali dzisiaj za nas mocno kciuki i kibicom, którzy również nas mocno wspierają. Druga połowa tak jak wspomniałem była już trochę słabsza pomimo, że graliśmy jednego zawodnika więcej. Na szczęście stały fragment gry zadecydował i Lorenco Simić zamknął to spotkanie. Musimy jednak pracować dalej, by uczulić zawodników i nie doprowadzać do tego, by rywal grając w osłabieniu stwarzał sytuacje pod naszą bramką.

Michał Probierz - Trener Cracovii:

- Graliśmy z zespołem, którzy bardzo groźnie kontratakuje. W szczególności w początkowej fazie źle rozgrywaliśmy piłkę. Chcieliśmy zagęścić środek pola dlatego Szymonowicz wystąpił od pierwszej minuty. Widać jednak było, że brakowało nam luzu w rozegraniu piłki. Bramka na 1:1 dała nam dużo spokoju, szkoda, że to my nie wykorzystaliśmy sytuacji na 2:1, a wręcz przeciwnie straciliśmy gola na 1:2. Druga połowa była bardzo trudna. Szybko straciliśmy zawodnika i bramkę. Musimy przyjąć tę porażkę, zdaję sobie sprawę, że kibice Cracovii martwią się o nasz zespół. Jestem jednak doświadczonym trenerem i wiem jak wychodzić z takich sytuacji. Wierzę, że jako zespół się podniesiemy i będziemy szli w dobrym kierunku.