Guram Giorbelidze wzmacnia KGHM Zagłębie Lubin! / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Guram Giorbelidze wzmacnia KGHM Zagłębie Lubin! 17 lip

Guram Giorbelidze wzmacnia KGHM Zagłębie Lubin!

Informujemy, iż nowym piłkarzem Miedziowych został Guram Giorbelidze! 26-letni lewy obrońca pochodzący z Gruzji podpisał z naszym Klubem 2-letnią umowę.

17 lip 2022 10:00

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Guram Giorbelidze urodził się 25 lutego 1996 roku. Mierzący 175 cm wzrostu defensor w swojej karierze grał m.in. dla rodzimych klubów - Sioni Bolnisi czy FC Dila, austriackiego AC Wolfsberger, a także niemieckiego Dynama Drezno, gdzie występował ostatnio. Piłkarz grający na lewej stronie obrony może się także pochwalić 11 występami w kadrze Gruzji.

W poprzednim sezonie Giorbelidze rozegrał 18 meczów w 2. Bundeslidze niemieckiej dla Dynama Drezno. 26-latek podpisał z naszym Klubem kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2024 roku.

- Jestem bardzo zadowolony, że udało nam się przeprowadzić ten transfer. Guram Giorbelidze da trenerowi dodatkowe możliwości na lewej obronie, zawodnik dobrze czuje się też w roli wahadłowego. Jest regularnie powoływany do reprezentacji Gruzji, dlatego bardzo liczymy, że będzie silnym punktem naszego zespołu - powiedział Prezes Zagłębia Lubin Michał Kielan. 

- Po dość długim poszukiwaniu zawodnika na pozycje lewego obrońcy udało nam się pozyskać reprezentanta Gruzji, który ma międzynarodowe doświadczenie. Jestem bardzo zadowolony z pozyskania Gurama bo był to nasz pierwszy wybór jeśli idzie o kandydata na te pozycje. Jestem przekonany, że Guram wniesie do zespołu dużo entuzjazmu, dynamiki i doświadczenia na lewej stronie. Życzymy powodzenia i dobrych występów w Zagłębiu - zakończył Dyrektor Pionu Sportowego Piotr Burlikowski. 

Guram, witamy w Lubinie i życzymy powodzenia!