Tornike Gaprindashvili piłkarzem KGHM Zagłębia Lubin! / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Tornike Gaprindashvili piłkarzem KGHM Zagłębia Lubin! 17 lip

Tornike Gaprindashvili piłkarzem KGHM Zagłębia Lubin!

Zagłębie Lubin S.A. informuje iż nowym zawodnikiem Miedziowych został Tornike Gaprindashvili! 25-letni skrzydłowy pochodzący z Gruzji podpisał z naszym Klubem 3-letnią umowę.

17 lip 2022 13:00

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Tornike Gaprindashvili urodził się 20 lipca 1997 roku. W dotychczasowej karierze bronił barw takich klubów jak FC Sasco, FC Gagra oraz Dinamo Batumi. Skrzydłowy w poprzednim sezonie rozegrał 26 spotkań rozgrywkach ligi gruzińskiej, el. Ligi Konferencji, a także pucharu i superpucharu Gruzji, w których strzelił 6 goli i zanotował 2 asysty. Mierzący 171 cm wzrostu piłkarz podpisał umowę z naszym Klubem do 30 czerwca 2025 roku. 

- Tornike Gaprindaszwili jest skrzydłowym o profilu, którego brakowało nam po odejściu Patryka Szysza. Przebojowy, dynamiczny, bardzo dobry technicznie lewonożny piłkarz. Obserwowaliśmy go uważnie i jesteśmy przekonani, że ma bardzo duży potencjał. Potrzebował kolejnego kroku w rozwoju, dlatego cieszymy się, że wybrał KGHM Zagłębie - powiedział Prezes Zagłębia Lubin Michał Kielan. 

- Po decyzji o nieprzedłużeniu kontraktu z Erikiem Danielem, podjęliśmy decyzję o ściągnięciu piłkarza o profilu Patryka Szysza, czyli lewonożnego zawodnika z dobrym uderzeniem z dystansu oraz potrafiącego grać na obu bokach pomocy. Do tego profilu pasuje Tornike, którego obserwowaliśmy od kilku miesięcy. Batumi dało zielone światło i doszlismy szybko do porozumienia. Nie będzie latwo zastąpić Szysza, ale ten zawodnik ma ku temu predyspozycje i możliwości. Życzę mu powodzenia i wierzę ze godnie zastąpi Patryka - zakończył Dyrektor Pionu Sportowego Piotr Burlikowski. 

Tornike, witamy w Lubinie i życzymy powodzenia w KGHM Zagłębiu!