Gwiazda rywala | Danny Trejo / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Gwiazda rywala | Danny Trejo 29 lut

Gwiazda rywala | Danny Trejo

Już w niedzielę o godzinie 15:00 zmierzymy się na KGHM Zagłębie Arena z Koroną Kielce. Ciekawym nabytkiem klubu z województwa świętokrzyskiego jest Danny Trejo, który trafił do polskiej Ekstraklasy z zespołu Phoenix Rising, grającego na zapleczu amerykańskiej MLS.

29 lut 2024 12:28

Fot. Korona Kielce
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Danny Trejo urodził się 29 kwietnia 1998 roku w meksykańskim mieście Morelia. Karierę rozpoczynał w Mendota Aztecs. Najpierw wyróżniał się w zespołach uniwersyteckich w USA. Znakomita forma w takich drużynach jak Cal State Northridge Matadors czy Golden State Force zaowocowała awansem do profesjonalnego futbolu w Stanach Zjednoczonych. Konkretnie trafił w 2021 roku do grającego na poziomie drugiej ligi – Las Vegas Lights FC. Tam zanotował na swoim koncie 16 rozegranych spotkań, w których trafiał do siatki przeciwników trzykrotnie oraz zaliczył też jedną asystę. W następnym sezonie stał się kluczową postacią zespołu, co udowodnił jedenastoma golami i sześcioma ostatnimi podaniami na zapleczu MLS. W międzyczasie został wypożyczony też do Los Angeles FC, w którym zadebiutował w najwyższej klasie rozgrywkowej w Stanach Zjednoczonych, czyli MLS. Wówczas Los Angeles podzieliło się punktami z Seattle Sounders FC, a skrzydłowy wszedł na ostatnie 17 minut meczu. Warto zaznaczyć, że wywalczenie miejsca w podstawowym składzie tej drużyny nie było wtedy łatwe, bowiem w zespole były takie gwiazdy jak np. Carlos Vela.

W sezonie 2022/2023 przeszedł do Phoenix Rising FC, gdzie udowodnił, że powoli przerasta drugi poziom rozgrywkowy w USA. Jego statystyka to siedemnaście bramek i osiem asyst w 33 rozegranych spotkaniach, co pozwoliło mu wygrać klasyfikację kanadyjską całej ligi. Phoenix Rising zagrała w finale fazy play-off USL Championship i pokonała po serii rzutów karnych Charleston Battery. Danny Trejo przyczynił się więc do pierwszego mistrzostwa tej drużyny w drugich w hierarchii rozgrywek ligowych w Stanach Zjednoczonych. Po tak udanym roku zainteresowało się nim wiele klubów MLS oraz z Europy. Ostatecznie po dobrej rekomendacji naszej ligi przez Dariusza Formellę, czyli kolegę z zespołu Phoenix Rising FC – Danny Trejo zdecydował się na transfer do Korony Kielce. Początek w PKO BP Ekstraklasie skrzydłowy ma wyborny. Zdobył bramkę na wagę zwycięstwa już w debiucie przeciwko ŁKS-owi Łódź. Z kolei w ostatnim zremisowanym starciu z Legią Warszawa (3:3) popisał się dwoma asystami. 

Spotkanie KGHM Zagłębie Lubin – Korona Kielce już w niedzielę o godzinie 15:00. Zapraszamy wszystkich Kibiców na stadion KGHM Zagłębie Arena!