Historia pojedynków KGHM Zagłębia Lubin z Arką Gdynia 17 mar

Historia pojedynków KGHM Zagłębia Lubin z Arką Gdynia

Dziś o 15:30 rozegramy kolejny mecz ligowy w rundzie wiosennej LOTTO Ekstraklasy. Naszym rywalem będzie Arka Gdynia, która, w przeciwieństwie do KGHM Zagłębia, nie może zaliczyć startu rundy do udanych. A jak wyglądały pojedynki #ZAGARK w przeszłości? Zapraszamy!

17 mar 2019 06:30

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Z Arką Gdynia mierzyliśmy się do tej pory 24 razy i bilans spotkań jest dla nas dość korzystny. KGHM Zagłębie pokonało gdynian aż 14-krotnie, padło sześć remisów, zaś „Arkowcy” zwyciężyli z nami jedynie cztery razy. Bilans bramek także jest dla nas korzystny, bowiem wynosi 38-19 dla lubinian.

Ostatni mecz oba zespoły rozgrywały ze sobą w obecnym sezonie. W październiku 2018 roku lepsza okazała się być Arka, która pokonała będących w kryzysie „Miedziowych” 3:1. Bramki w tamtym meczu strzelali: dla Arki Michał Nalepa, Maciej Jankowski (dwie) oraz Sasa Balić dla KGHM Zagłębia.

Jaki będzie rezultat niedzielnego meczu? Tego nie wiemy, ale na pewno będzie on bogaty w w wiele piłkarskich emocji! Zapraszamy wszystkich na Stadion Zagłębia!

Historia pojedynków KGHM Zagłębia Lubin z Arką Gdynia:

Wygrane KGHM Zagłębia: 14
Remisy: 6
Wygrane Arki: 4
Bilans bramek: 38-19 na korzyść KGHM Zagłębia