Historia pojedynków z Radomiakiem 19 sie

Historia pojedynków z Radomiakiem

Już w najbliższą niedzielę na Stadionie Zagłębia dojdzie do piątego starcia pomiędzy KGHM Zagłębiem Lubin a Radomiakiem Radom. Choć dotychczasowa historia jest krótka, tak w żadnym ze spotkań nie brakowało emocji oraz bramek. Zapraszamy do poznania bliżej dotychczasowej przeszłości pomiędzy tymi zespołami.

19 sie 2022 12:00

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Obecny sezon jest trzecim, w którym KGHM Zagłębie Lubin oraz Radomiak Radom rywalizują na tym samym poziomie rozgrywkowym. Pierwszy z nich miał miejsce w latach 1988-89, gdy oba zespoły grały w II lidze gr. zachodniej, natomiast drugi, w ubiegłej kampanii. Na wstępie wspomnieliśmy, że pomimo zaledwie czterech pojedynków, w każdym ze spotkań nie brakowało emocji ani bramek. Na potwierdzenie tych słów warto wspomnieć, że w meczach pomiędzy tymi drużynami padały średnio ponad 4 gole na spotkanie! A jak to się przekłada na dokładne wyniki? 

Po raz pierwszy oba zespoły stanęły naprzeciw siebie w 1988 roku w Radomiu. Wówczas górą byli Miedziowi, którzy pewnie pokonali rywali z Mazowsza 4:1. Pół roku później, lubinianie także okazali się lepsi, wygrywając na Stadionie GOS 3:1. Na kolejne starcie przyszło nam poczekać aż 32 lata. W październiku ubiegłego roku na Stadionie Zagłębia ze zwycięstwa cieszyli się zawodnicy prowadzeni wówczas przez trenera Dariusza Banasika. Wynik spotkania już w pierwszej połowie zamknęli Raphael Rossi oraz Karol Angielski. W drugiej części meczu kontakt z rywalem mógł nam dać Filip Starzyński, lecz jego uderzenie z rzutu karnego zdołał obronić Filip Majchrowicz.

Zdecydowanie lepiej zarówno nasi zawodnicy, jak i kibice będą wspominać majowe starcie na stadionie rywala. Miedziowi wówczas zwyciężyli aż 6:1, odnosząc najwyższe zwycięstwo od kilku lat, jednocześnie zdobywając sześć bramek w jednym meczu po raz pierwszy od starcia z Arką Gdynia w 2007 roku. Wynik spotkania otworzył w 20. minucie Filip Starzyński uderzeniem z woleja. Dwie minuty później udaną kontrę skutecznie sfinalizował Kacper Chodyna. Kwadrans później ten sam zawodnik wpisał się po raz drugi na listę strzelców, dzięki czemu lubinianie na przerwę schodzili przy trzybramkowym prowadzeniu. Druga połowa rozpoczęła się lepiej dla rywali, bowiem rzut karny na bramkę zamienił Karol Angielski. Radomianie ze zmniejszenia straty cieszyli się jednak zaledwie kilka minut, bowiem wówczas bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego zdobył Filip Starzyński. W ostatnich minutach skutecznie kolejną kontrę KGHM Zagłębia wykorzystał Mateusz Bartolewski, a w doliczonym czasie gry wynik spotkania ustalił Tomasz Pieńko, który zdobył tym samym swoją premierową bramkę na poziomie PKO BP Ekstraklasy.

Spotkanie 6. kolejki PKO BP Ekstraklasy pomiędzy KGHM Zagłębiem Lubin a Radomiakiem Radom, już w niedzielę 21 sierpnia o godzinie 15:00. Zapraszamy serdecznie do wspólnego kibicowania naszym zawodnikom na Stadion Zagłębia! 

KGHM Zagłębie Lubin vs Radomiak Radom | Historia pojedynków 

Wygrane KGHM Zagłębia: 3 

Remisy: 0 

Wygrane Radomiaka: 1 

Bilans bramkowy: 13:5 na korzyść KGHM Zagłębia