Jakub Bednarczyk | Jesteśmy jedną drużyną i mamy swój cel / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Jakub Bednarczyk | Jesteśmy jedną drużyną i mamy swój cel 4 gru

Jakub Bednarczyk | Jesteśmy jedną drużyną i mamy swój cel

Przed niedzielnym spotkaniem z Piastem Gliwice, porozmawialiśmy chwilę z zawodnikiem KGHM Zagłębia, Jakubem Bednarczykiem. 21-latka zapytaliśmy między innymi o indywidualną formę i wrażenia związane z naszym Klubem, a także poprosiliśmy o parę słów odnośnie najbliższego meczu. Zapraszamy!

4 gru 2020 13:20

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Na wstępie zapytaliśmy młodego zawodnika, jak czuje się po pierwszych trzech miesiącach spędzonych w Lubinie, a także o to, jak ocenia nasz Klub.

- Pierwsze miesiące w Lubinie uważam za udane. Pierwszy miesiąc był bardzo intensywny, natomiast kolejny z wiadomych względów wszyscy spędziliśmy w domu. Mieliśmy tylko treningi indywidualne, jednak teraz mamy dużo spotkań do rozegrania. Przygotowaliśmy odpowiedni plan i wiemy jaki mamy konkretny cel. Musimy ciężko pracować jako cała drużyna, natomiast jeżeli chodzi o mnie, to muszę przyznać, że czuję się bardzo dobrze. W klubie nic mnie nie zaskoczyło. Wiadomo, że Zagłębie jest profesjonalnym klubem, w którym jest wszystko, czego tylko potrzeba, więc jestem w pełni zadowolony.

Następnie porozmawialiśmy chwilę z Jakubem o jego rywalizacji na pozycji skrzydłowego i zapytaliśmy, jak ocenia swoją obecną formę.

- Ja jestem zawodnikiem wszechstronnym. Potrafię grać zarówno w ofensywie, jak i defensywie. Nie sprawia mi problemu gra będąc ustawionym nieco wyżej lub też niżej. Jeżeli występuję w tyle, to lubię pokazać się z jak najlepszej strony również w ofensywie. Jestem do dyspozycji trenera i bez względu na to, gdzie wystawi mnie szkoleniowiec, jestem gotowy do gry. Muszę być odpowiednio przygotowany i mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Chcę łapać kolejne minuty i będę starał się udowodnić swoją wartość na boisku.

Skupiliśmy się również na najbliższym meczu z Piastem Gliwice. 21-latek zdradził, jaki jest plan „Miedziowych” na ten pojedynek oraz powiedział, jakiego przebiegu spotkania możemy spodziewać się w niedzielę.

- Na pewno chcemy wyjść na to spotkanie, tak jak w ostatnim meczu Pucharu Polski. Bez względu na to, co wydarzy się na boisku, my jesteśmy jedną drużyną, mamy swój cel i nawet jeśli sędzia podyktuje przeciw nam dwa lub trzy rzuty karne, to chcemy się z tego podnieść i walczyć do samego końca. Na pewno w tym spotkaniu oba zespoły będą walczyć o punkty od pierwszej minuty. Możemy spodziewać się fragmentów, w których będzie przeważał Piast, ale będą też takie, w których to my będziemy stroną dominująca. Piast nie jest zadowolony ze swojego miejsca w tabeli, dlatego z pewnością zrobią wszystko, aby wywalczyć w tym meczu punkty.

Na koniec zapytaliśmy Jakuba o cel, jaki „Miedziowi” stawiają przed sobą na ostatnie ligowe spotkania w tym roku.

- Plan jest prosty i wszyscy dążą do tego, aby go wykonać. Chcemy wszystko wygrać i udanie zakończyć ligowe zmagania w tym roku – krótko, ale konkretnie podsumował piłkarz KGHM Zagłębia.