Jakub Bednarczyk wypożyczony do KGHM Zagłębia Lubin! 1 wrz

Jakub Bednarczyk wypożyczony do KGHM Zagłębia Lubin!

21-letni zawodnik FC Sankt Pauli Jakub Bednarczyk został wypożyczony do końca sezonu 2020/2021 do KGHM Zagłębia Lubin. W umowie została zawarta klauzula wykupu, którą nasz Klub może aktywować w trakcie pobytu młodego zawodnika w Lubinie.

1 wrz 2020 17:00

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Bednarczyk swoją przygodę z piłką rozpoczynał w SV Bergisch Gladbach 09 Jugend. W 2011 roku przeniósł się do juniorów Bayeru Leverkusen, a na początku sezonu 2018/2019 został włączony do kadry pierwszego zespołu. Jakub w dorosłej drużynie „Aptekarzy” rozegrał jedno spotkanie w rozgrywkach Ligi Europy przeciwko AEK Larnaka.

W styczniu 2019 roku, Bednarczyk podpisał 2,5 letni kontrakt z FC Sankt Pauli, występującym w 2. Bundeslidze. Tam młody zawodnik wystąpił w dwóch meczach, jednym na zapleczu Bundesligi, a drugim w rozgrywkach Pucharu Niemiec. Ponadto Jakub występował w rezerwach klubu z Hamburga rozegrał 23 spotkania, w których zdobył 3 gole i zaliczył 2 asysty.

Bednarczyk jest również reprezentantem młodzieżowych reprezentacji Polski. Najwięcej, bo aż trzynastokrotnie zagrał dla kadry U-20. Na swoim koncie zanotował też 4 występy na młodzieżowych Mistrzostwach Świata, które były rozgrywane w Polsce.

21-letni zawodnik pochodzący z Tarnowskich Gór przychodzi do naszego Klubu przede wszystkim, by wzmocnić rywalizację na prawej obronie i prawym skrzydle. Jego uniwersalność pozwala mu również wystąpić w linii ataku.

Kuba, witamy w Lubinie i życzymy powodzenia w naszym Klubie!

Kolekcja Premium

Lista produktów kategorii Kolekcja Premium / Kolekcja Nike