Kamil Bielikow zawodnikiem KGHM Zagłębia Lubin! 1 wrz

Kamil Bielikow zawodnikiem KGHM Zagłębia Lubin!

Zagłębie Lubin S.A. informuje, że nowym golkiperem „Miedziowych” został młody, 19-letni Kamil Bielikow. Zawodnik występujący w przeszłości w takich klubach jak Legia Warszawa czy Ascoli Calcio podpisał z naszym Klubem 3-letnią umowę.

1 wrz 2020 19:00

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S,A,

Udostępnij

Ekstraklasa

Bielikow urodził się w Radomiu i swoją piłkarską karierę rozpoczął w miejscowym Radomiaku. W wieku 14 lat został zauważony przez skautów Legii Warszawa, którzy zdecydowali się sprowadzić go do zespołu juniorów stołecznego klubu. Mierzący 194 cm wzrostu golkiper grał w Warszawie przez 2 lata, po czym wrócił do swojej macierzystej drużyny.

W zeszłym sezonie Bielikow trafił do Włoch, gdzie bronił barw zespołu Ascoli Calcio. Bilans gier 19-letniego bramkarza to 3 występy w drużynie występującej w Primaverze, w których Kamil raz zachował czyste konto.

Transfer młodego bramkarza jakim jest Bielikow to sygnał do wzmocnienia rywalizacji na pozycji numer „1”. Nastolatek podpisał z „Miedziowymi” trzyletni kontrakt, który będzie obowiązywał do zakończenia sezonu 2022/2023.

Kamil, witamy w Lubinie i życzymy powodzenia!