Jarek Kubicki ze zgrupowania 12 cze

Jarek Kubicki ze zgrupowania

Reprezentacja Polski U-21 przygotowuje się do mistrzostw Europy. Biało-czerwoni trenują w Arłamowie, a przygotowania do ważnej imprezy nabierają tempa. Na kadrze jest 3 zawodników Zagłębia Lubin i jak zapewnia Jarosław Kubicki, Miedziowi są zdrowi i walczą o miejsce w składzie.

12 cze 2017 11:36

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin

Udostępnij

Ekstraklasa


 

Jak oceniasz warunki do pracy w osławionym już Arłamowie?
Jarosław Kubicki: - Warunki do pracy są kapitalne. Niczego nam nie brakuje, trenujemy na dobrych boiskach, mamy do dyspozycji całe potrzebne zaplecze. Nie może być inaczej, przecież do zeszłorocznych mistrzostw Europy w tym ośrodku przygotowywała się I reprezentacja.

Zdradź jaka atmosfera panuje między kadrowiczami?
- Atmosfera jest bardzo dobra, dotarli już wszyscy zawodnicy, więc nasza kadra jest w komplecie. Znamy się wszyscy, czy to z ligowych boisk, czy wcześniejszych zgrupowań. Nikt jednak nie odpuszcza, przyjechaliśmy tutaj w konkretnym celu.

A jak ze zdrowiem Miedziowych?
- Wszyscy jesteśmy zdrowi, każdy uczestniczy w treningach. Wszyscy czujemy się dobrze, nikt na nic nie narzeka.

Jarek Jach to dziś mistrz obiektywu, kamera ?Łączy nas piłka" chyba go nie opuszcza?
- (śmiech) Jarka nie było na ostatnich zgrupowaniach, nie uczestniczył choćby w sesji zdjęciowej, teraz nadrabia te zaległości. Może mnie i Adama Buksy nie widać tak często w meldunkach ze zgrupowania, ale zapewniam, że jesteśmy w Arłamowie.

A jak same treningi?
- Teraz trenujemy raz dziennie, do tego dochodzą taktyczne odprawy. Od teraz będą już zajęcia poświęcone kolejnym rywalom. Wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Odbywają się też zajęcia integracyjne, bo wiadomo, że dobra atmosfera przekłada się później na współpracę na boisku.