Jasmin Burić nowym zawodnikiem KGHM Zagłębia Lubin / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Jasmin Burić nowym zawodnikiem KGHM Zagłębia Lubin 3 sty

Jasmin Burić nowym zawodnikiem KGHM Zagłębia Lubin

Bramkarz Jasmin Burić został dziś ogłoszony jako nowy piłkarz KGHM Zagłębia Lubin i rozpoczął przygotowania z naszą drużyną do rundy wiosennej obecnego sezonu. 34-letni golkiper rodem z Bośni i Hercegowiny podpisał z naszym Klubem umowę do 30 czerwca 2023 roku.

3 sty 2022 17:00

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

- Do naszego zespołu dołącza doświadczony bramkarz Jasmin Burić. Jestem przekonany, że wniesie do zespołu bramkarzy niebagatelne doświadczenie. W związku z zakomunikowaniem o nieprzedłużeniu kontraktu przez Dominika Hładuna oraz niepewnej sytuacji zdrowotnej Kacpra Bieszczada, zdecydowaliśmy się na zakontraktowanie Jasmina, który da nam jakość i zabezpieczenie na newralgicznej pozycji bramkarza – powiedział Dyrektor Pionu Sportowego Piotr Burlikowski.

Burić to wychowanek bośniackiego klubu NK Celik Zenica, z którego w 2009 roku trafił do Lecha Poznań. W barwach "Kolejorza" rozegrał ponad 200 spotkań, w których aż 90 razy zachował czyste konto. Doświadczony bramkarz ostatnio występował dla izraelskiego Hapoelu Haifa, gdzie zagrał 44 mecze, 14 razy zachowując czyste konto. Ostatnie pół roku 34-latek pozostawał bez klubu.

Jasmin, witamy w Lubinie i życzymy powodzenia!