Miedziowi rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Miedziowi rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej 3 sty

Miedziowi rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej

Dzisiejszym treningiem podopieczni Piotra Stokowca rozpoczęli okres przygotowawczy do rundy wiosennej sezonu 2021/2022. W najbliższych dniach Miedziowi będą trenować na własnych obiektach, a na jutro sztab szkoleniowy zaplanował badania wydolnościowe oraz testy szybkościowe naszych piłkarzy.

3 sty 2022 20:00

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Podczas dzisiejszych zajęć zabrakło kontuzjowanych Kamila Kruka, Evgenija Bashkirova, Filipa Starzyńskiego, Damiana Oko, Iana Solera, Aleksandara Panticia, Lorenco Simicia, Sasy Balicia, Kacpra Bieszczada oraz Daniela Dudzińskiego. Z zespołem trenowali natomiast młodzi zawodnicy rezerw Mateusz Kizyma, Kamil Sobczak i Filip Kocaba.

W treningu wzięli udział również nowi przedstawiciele sztabu szkoleniowego: asystent I trenera Łukasz Smolarow, trener bramkarzy Jarosław Bako oraz trener przygotowania motorycznego Mariusz Szymkiewicz.

- Zaczęliśmy zajęcia zgodnie z naszym planem. Pierwsze dni będą poświęcone testom szybkości, wydolności i mocy. Będą również badania krwi, zobaczymy na jakim etapie są obecnie zawodnicy i dostosujemy do tego obciążenia treningowe. To pomoże zaplanować nam dalszą część pracy i cieszę się z powrotu do treningów. Od początku zabieramy się do ciężkiej pracy – mówi szkoleniowiec Miedziowych Piotr Stokowiec.

Do 12 stycznia zawodnicy KGHM Zagłębia będą szykować formę na rundę wiosenną na własnych obiektach. Dzień później wylecą na dwutygodniowe zgrupowanie do tureckiej Lary, które będzie stanowić główną część przygotowań do startu rozgrywek.