KGHM Zagłębie vs. Lechia w statystykach / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
KGHM Zagłębie vs. Lechia w statystykach 5 lis

KGHM Zagłębie vs. Lechia w statystykach

Przed sobotnim spotkaniem 14. kolejki PKO Ekstraklasy, w którym KGHM Zagłębie Lubin zmierzy się w wyjazdowym spotkaniu z Lechią Gdańsk, warto porównać obydwie drużyny i spojrzeć od strony statystycznej, jak zawodnicy obu ekip radzą sobie w trakcie spotkania w poszczególnych elementach. Zapraszamy do zapoznania się z kilkoma z nich.

5 lis 2021 14:30

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

W tym sezonie piłkarze Lechii Gdańsk rozegrali trzynaście spotkań, w których zdobyli łącznie 28 bramek. KGHM Zagłębie Lubin rozegrało jedno spotkanie mniej, ze względu na przełożony mecz z Legią Warszawa. Dotychczas zdobyliśmy siedemnaście bramek. A jak gra obydwu drużyn przekłada się na poszczególne statystyki? Okazuje się, że nawet w trzech statystykach obie ekipy notują identyczną średnią. Pierwszą wspólną statystyką jest ilość fauli w jednym spotkaniu. Miedziowi i Lechia faulują przeciwnika średnio po 14 razy. Identycznie wygląda ilość strzałów oddawanych na bramkę przeciwnika - zarówno "Lechiści", jak i KGHM Zagłębie w tym sezonie notują średnio po czternaście strzałów na bramkę rywala. Przekłada się to na średnio pięć celnych strzałów po stronie ,,Biało-Zielonych” i 4.4 strzału celnego na mecz po stronie Miedziowych. Trzecią statystyką, która wyszła na remis w porównaniu obydwu drużyn jest ilość pojedynków w powietrzu. Zarówno zawodnicy Lechii, jak i KGHM Zagłębia toczą średnio po 41 pojedynków powietrznych w jednym spotkaniu. Przekłada się to minimalnie na korzyść naszych najbliższych rywali, którzy wygrywają średnio 21 takich pojedynków w meczu, natomiast lubinianie notują o jeden mniej.

W niektórych statystykach obydwie drużyny mają zbliżone wyniki. Można do tego zaliczyć ilość podejmowanych dryblingów przez zawodników w czasie spotkania. Lubinianie starają się wchodzić w drybling średnio 29 razy na mecz, natomiast piłkarze Lechii notują o jedną próbę mniej. Jednocześnie daje to remisowy wynik w ilości udanych dryblingów – zawodnicy obu zespołów średnio siedemnaście razy w ciągu spotkania skutecznie dryblują. Kolejną zbliżoną statystyką jest ilość podań. Piłkarze Lechii Gdańsk podają w meczu średnio 475 razy, natomiast lubinianie dotychczas notowali o dwa podania mniej. Przekłada się to na średnio 392 skuteczne podania po stronie "Biało-Zielonych” i 384 po stronie piłkarzy KGHM Zagłębia Lubin. Warto przy zbliżonych statystykach wspomnieć o ilości spalonych w jednym meczu. W tej statystyce lubinianie zajmują pierwsze miejsce, notując średnio 1.33 spalonego na mecz. Jest to najniższy wynik wśród drużyn grających w PKO Ekstraklasie. Lechia Gdańsk w tej statystyce jest równie wysoko, notując dotychczas dwa spalone na mecz.

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin częściej podejmują walkę z rywalami. Lubinianie toczyli dotychczas średnio po 166 pojedynków, przy 144 po stronie Lechii Gdańsk. Pomimo sporej różnicy w ilości pojedynków, to gdańszczanie mają lepszy procent skuteczności. Lubinianie wygrywają po 81 starć, co daje 49% udanych pojedynków. Piłkarze Lechii Gdańsk wygrywają średnio 74 pojedynki co daje 51% skuteczności. Obrońcy KGHM Zagłębia Lubin częściej są zatrudniani do pracy w destrukcji akcji rywala. W tym sezonie średnio 85 razy w meczu toczą walkę w pojedynkach z zawodnikami ofensywnymi. Obrońcy Lechii walczą natomiast średnio 78 razy w ciągu spotkania. Lubinianie wygrywali średnio po 43 pojedynki obronne, co przekłada się na 51% skuteczności, natomiast "Biało-Zieloni” wygrywają po 42 razy, co daje 55% udanych pojedynków.

Jeśli spojrzymy tylko na samą tabelę ligową oraz miejsce rozgrywania spotkania, to Lechia Gdańsk może wydawać się faworytem. Statystyki jednak świadczą o tym, że spotkają się dwie drużyny o podobnym potencjale i stylu rozgrywania meczu, co może zwiastować bardzo ciekawe widowisko. Mecz pomiędzy Lechią Gdańsk a KGHM Zagłębiem Lubin rozpocznie się już jutro o godzinie 17:30. Transmisja w Canal+ Sport.