Konferencja prasowa po meczu I rundy Fortuna Pucharu Polski 27 wrz

Konferencja prasowa po meczu I rundy Fortuna Pucharu Polski

Zapraszamy do odczytania zapisu konferencji prasowej po meczu I rundy Fortuna Pucharu Polski pomiędzy Sokołem Kleczew a KGHM Zagłębiem Lubin.

27 wrz 2023 17:30

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Waldemar Fornalik - Trener KGHM Zagłębia

- Przede wszystkim chciałbym pogratulować trenerowi Sokoła bardzo dobrego meczu i ambitnej postawy. Nie było łatwo dziś awansować. Potwierdza się maksyma, że puchary rządzą się swoimi prawami. Szkoda, że nie udało nam się podwyższyć prowadzenia, ale cóż. Sokół wyrównał i jesteśmy zadowoleni, że nie doprowadziliśmy do rzutów karnych. Ten mecz przechodzi już do historii, najważniejszy był awans. Dążyliśmy do zwycięstwa, ale zbyt łatwo traciliśmy bramki. Raz jeszcze gratuluję rywalom dzisiejszej postawy.

Łukasz Cichos - Trener Sokoła

- Będziemy trzymać kciuki za Zagłębie w dalszej części pucharowych zmagań i gratuluję im zwycięstwa. Muszę być dumny z postawy moich zawodników, bo zagrali dobry mecz. Nie musiałem ich wielce motywować. Każdy marzył o meczu z drużyną z Ekstraklasy. Chcieliśmy potwierdzić to, co trenujemy. Prosiłem o odwagę oraz o to, aby nie bać się grać w piłkę. Wiadomo, że im dłużej ten mecz trwał, tym przygotowanie motoryczne i jakość piłkarska Zagłębia były coraz bardziej widoczne i sprawiło, że to oni wygrali. Mieliśmy też trochę szczęścia, bo Zagłębie stworzyło sporo sytuacji. Mieliśmy prawo marzyć o tym, aby pokonać Zagłębie. Gratuluję moim zawodnikom i dziękuję kibicom za doping, który nam dziś pomógł.