Marek Mróz podsumował mecz z Sokołem Kleczew 27 wrz

Marek Mróz podsumował mecz z Sokołem Kleczew

Po meczu I rundy Fortuna Pucharu Polski, w którym Miedziowi pokonali Sokół Kleczew 3:2 po dogrywce, o podsumowanie boiskowych wydarzeń poprosiliśmy Marka Mroza.

27 wrz 2023 17:45

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Po wygranym spotkaniu po dogrywce z Sokołem Kleczew w pierwszej rundzie Fortuny Pucharu Polski, jest z nami Marek Mróz. Marek jakbyś podsumował to spotkanie?

- Przede wszystkim zrealizowany cel. Szkoda, że nie udało się tego zrobić w 90 minutach, aczkolwiek awans jest awansem. Wiadomo, mogliśmy to zrobić w spokojniejszy sposób, bo tak naprawdę było trochę nerwówki, ale ostatecznie cel jest osiągnięty.

No właśnie, rywal dzisiaj z III ligi, ale postawił nam trudniejsze warunki niż się spodziewaliśmy.

- Wiadomo, dla takiego rywala jest to duże wydarzenie. Przyjeżdża klub z Ekstraklasy, więc chłopaki się wspinają na wyżyny swoich umiejętności. Nie mogliśmy jednak zlekceważyć przeciwnika. Musieliśmy podejść na sto procent skoncentrowani do tego meczu. Myślę, że tak było, ale niektóre nasze błędy nie powinny się dzisiaj przydarzyć.

Dzisiaj strzeliłeś jedną z bramek, jak ten gol wyglądał z perspektywy boiska?

- Była to szybka akcja. Uważam, że właśnie w taki sposób powinniśmy grać. Przeciwnik grał nisko, a my zawiązaliśmy akcję na skrzydle. Zagraliśmy na jeden kontakt i Luis Mata bardzo dobrze zauważył mnie w polu karnym. Uderzyłem z pierwszej piłki i wpadło. 

Jakiś wymarzony rywal w kolejnej rundzie Fortuna Pucharu Polski?

- Nie mamy takiego rywala, Na pewno trzeba będzie wyjść i zaprezentować się lepiej.