Konferencja prasowa po meczu z Cracovią / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Konferencja prasowa po meczu z Cracovią 18 lut

Konferencja prasowa po meczu z Cracovią

Zapraszamy do odczytania zapisu konferencji prasowej po meczu 21. kolejki PKO BP Ekstraklasy pomiędzy KGHM Zagłębiem Lubin a Cracovią.

18 lut 2024 14:45

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Waldemar Fornalik - Trener KGHM Zagłębia

- Na pewno był to trudny mecz. Cracovia w pierwszym spotkaniu rundy wiosennej pokazała się z dobrej strony i spodziewaliśmy się ich niezłej gry. Po inauguracji, w której przegraliśmy, dziś było widać niepewność w naszych poczynaniach, ale udało nam się strzelić bramkę przed przerwą. W drugiej połowie obie strony miały sytuacje i zarówno zespół Zagłębia, jak i Cracovii mógł dziś wygrać. My stworzyliśmy świetną okazję, którą finalizował Mateusz Wdowiak. Drużyna była nastawiona na zwycięstwo, bo bardzo tego potrzebujemy. Jeżeli będziemy podążali tą drogą i dalej konsekwentnie pracowali na każdym treningu w tygodniu, to efekty w postaci zwycięstwa na pewno przyjdą. Odniosę się jeszcze do czerwonej kartki, bo dla mnie to była abstrakcja. Na pewno Mateusz Grzybek nie faulował gracza Cracovii. Za moją reakcję powinno być tylko upomnienie. Mogę powiedzieć, że w dotychczasowej karierze jako trener otrzymałem tylko dwie czerwone kartki w tych ponad 500 meczach, w których zasiadłem na ławce i obie dał mi sędzia Damian Kos.

Jacek Zieliński - Trener Cracovii

- Prawda jest taka, że w szatni panuje spory niedosyt. Chcieliśmy ten mecz wygrać. Mieliśmy ku temu sytuacje, ale od chęci do realizacji droga czasem bardzo się wydłuża i tak było dzisiaj. Powinniśmy zwyciężyć, bo długimi fragmentami spotkania dominowaliśmy nad Zagłębiem. W pierwszej połowie mieliśmy kontrolę, a pomimo tego straciliśmy gola w doliczonym czasie pierwszej odsłony. Po przerwie i przeprowadzonych korektach złapaliśmy rywali za gardło, podyktowaliśmy swoje warunki i wyrównaliśmy. Zawsze mówi się, że punkt na wyjeździe to dobry wynik, natomiast żałujemy, bo w naszej sytuacji musimy szukać trzech oczek w każdym spotkaniu. Z pokorą i spokojem trzeba jednak ten podział punktów dziś przyjąć.