Podział punktów z Cracovią / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Podział punktów z Cracovią 18 lut

Podział punktów z Cracovią

Dzisiejsze spotkanie 21. kolejki PKO BP Ekstraklasy pomiędzy KGHM Zagłębiem Lubin a Cracovią zakończyło się remisem 1:1. Wynik meczu jeszcze przed przerwą otworzył Kacper Chodyna, lecz w drugiej połowie z jedenastu metrów do wyrównania doprowadził Jani Atanasov.

18 lut 2024 14:30

Waldemar Fornalik w porównaniu do inauguracyjnego starcia z Lechem Poznań dokonał kilku zmian. Zawieszonych za kartki Marko Poletanovicia i Bartosza Kopacza zastąpili Tomasz Makowski i Michał Nalepa. Miejsce w wyjściowym składzie stracili też Tomasz Pieńko, Juan Munoz i Bartłomiej Kłudka, a za nich od początku zagrali Sergiy Buletsa, Dawid Kurminowski i Luis Mata. Pierwszą niebezpieczną sytuację w meczu stworzyła Cracovia. Z prawej flanki dośrodkowywał Mateusz Bochnak, a do strzału doszedł Benjamin Kallman. Na szczęście pewnie interweniował Jasmin Burić. Po trzydziestu minutach gry byliśmy świadkami meczu, który toczył się głównie w środku pola. Brakowało dogodnych okazji, a najlepszą stworzyli przyjezdni w początkowej fazie spotkania. Kilka minut przed przerwą znakomitą sytuację do otworzenia wyniku miał po raz kolejny Benjamin Kallman, jednak dobrze ustawiony Jasmin Burić obronił to uderzenie. Ostatni akcent pierwszej części gry należał do Miedziowych. Kapitalne prostopadłe podanie wykonał Tomasz Makowski, a precyzyjnym strzałem ze skraju pola karnego popisał się Kacper Chodyna i to KGHM Zagłębie Lubin schodziło do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron odważnie zaczęli podopieczni trenera Waldemara Fornalika. Po ładnej koronkowej akcji strzał oddał Damian Dąbrowski. Niestety tym razem piłka przeleciała nad poprzeczką gości. W 57. minucie Cracovia była bardzo blisko wyrównania. Po zamieszaniu w naszym polu karnym na bramkę uderzył Mateusz Bochnak. Miedziowi mieli dużo szczęścia, bo piłka zatrzymałą się na słupku bramki strzeżonej przez Jasmina Buricia. W 70. minucie po długiej analizie VAR sędzia podyktował rzut karny dla drużyny Jacka Zielińskiego. Jedenastkę pewnie na gola zamienił Jani Atanasov. Chwilę później KGHM Zagłębie mogło ponownie objąć prowadzenie. Po zagraniu Kacpra Chodyny minimalnie obok bramki Cracovii uderzył Mateusz Wdowiak. W 87. minucie sam na sam z naszym golkiperem wyszedł Benjamin Kallman, ale doskonale interweniował Jasmin Burić. Niedługo potem arbiter zagwizdał po raz ostatni. Oba zespoły podzieliły się dziś punktami.

KGHM Zagłębie Lubin 1-1 Cracovia

Bramki: Kacper Chodyna 45 - Jani Atanasov 73 (k)

KGHM Zagłębie: 1. Jasmin Burić - 13. Mateusz Grzybek, 25. Michał Nalepa, 5. Aleks Ławniczak, 55. Luís Mata - 7. Kacper Chodyna, 6. Tomasz Makowski, 8. Damian Dąbrowski, 16. Serhij Bułeca (74, 21. Tomasz Pieńko), 77. Mateusz Wdowiak (88, 17. Marek Mróz) - 90. Dawid Kurminowski (81, 18. Juan Muñoz).

Cracovia: 13. Sebastian Madejski - 25. Otar Kakabadze, 33. Eneo Bitri, 22. Arttu Hoskonen, 4. Paweł Jaroszyński - 17. Mateusz Bochnak (62, 18. Takuto Oshima), 6. Jani Atanasov, 20. Karol Knap (62, 2. Cornel Râpă), 10. Michał Rakoczy (79, 11. Mikkel Maigaard) - 7. Patryk Makuch, 9. Benjamin Källman.

żółte kartki: Kurminowski, Grzybek, Nalepa, Burić - Jaroszyński, Oshima.

sędziował: Damian Kos.