Konferencja prasowa po meczu z Górnikiem / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Konferencja prasowa po meczu z Górnikiem 2 paź

Konferencja prasowa po meczu z Górnikiem

Zapraszamy do odczytania zapisu konferencji prasowej po meczu 10. kolejki PKO BP Ekstraklasy pomiędzy Górnikiem Zabrze a KGHM Zagłębiem Lubin.

2 paź 2023 21:15

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Waldemar Fornalik - Trener KGHM Zagłębia

- Był to trudny i bardzo intensywny mecz. Drużyna Górnika prezentowała się bardzo dobrze i ktoś może powiedzieć, że szczęście nam dopisało. Szczęście pomaga, gdy wyjdzie mu się naprzeciw. Graliśmy z poświęceniem i byliśmy skuteczni. W pierwszej połowie Sergiy Buletsa oddal świetny strzał, pomógł nam również Sokratis Dioudis. Pomimo sporego naporu w drugiej części spotkania, wyprowadziliśmy trzy bardzo dobre kontrataki, ale brakowało precyzji, by je sfinalizować. Zapracowaliśmy na to szczęście. Drużyna po raz kolejny pokazała charakter i w trudnych momentach potrafiliśmy sobie poradzić. Pogratulowałem mojemu zespołowi, ponieważ są to bezcenne trzy punkty.

Jan Urban - Trener Górnika

- To było jedno ze spotkań, które przegrywasz mimo, że nie powinieneś. Są takie mecze, w których choćbyś grał przez trzy dni, to nie strzelisz bramki, bo nie możesz wykorzystać żadnej sytuacji. Dziś mieliśmy ich mnóstwo. Moim zdaniem zagraliśmy dzisiaj jedno z lepszych spotkań, było mnóstwo emocji. Ja nie będę oceniał meczu po suchym wyniku. Górnik już w ostatnich spotkaniach grał dobrze. Dziś zasłużyliśmy na punkty, ale nie byliśmy w stanie wykorzystać naszych okazji i zapłaciliśmy za to wysoką cenę.