Konferencja prasowa po meczu z Jagiellonią / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Konferencja prasowa po meczu z Jagiellonią 4 wrz

Konferencja prasowa po meczu z Jagiellonią

Zapraszamy do odczytania zapisu konferencji prasowej po meczu 8. kolejki PKO BP Ekstraklasy pomiędzy KGHM Zagłębiem Lubin a Jagiellonią Białystok.

4 wrz 2022 14:45

Piotr Stokowiec - Trener KGHM Zagłębia:

- Czuję niedosyt i rozczarowanie tym wynikiem. Po tylu sytuacjach powinniśmy strzelić w pierwszej połowie co najmniej jedną bramkę. Przejęliśmy kontrolę nad meczem i mieliśmy mnóstwo okazji. Straciliśmy bramkę w nieoczywistej sytuacji, gdy zabrakło dyscypliny. Musimy się nauczyć "zabijać" takie mecze. Skuteczność jest do poprawy. W tym celu sprowadziliśmy Kurminowskiego, ale jest z nami dopiero trzy dni i dziś dostał pierwsze minuty. Żeby zdominować ten mecz, musieliśmy się mocno natrudzić. Dominowaliśmy, lecz zawiodła skuteczność. Jest to element, nad którym będziemy pracować w najbliższym czasie, bo dziś straciliśmy dwa punkty.

Maciej Stolarczyk - Trener Jagiellonii:

- Piękne okoliczności, niedziela 12:30. W tych okolicznościach publiczność mogła zobaczyć kilka dobrych akcji, a oba zespoły dały sporo emocji. Pewnie obie drużyny kończą ten mecz z pewnym niedosytem, bo chciały zwyciężyć. Cieszy mnie to, że po czwartowym meczu pucharowym, w którym rozegraliśmy 120 minut, wywozimy dzisiaj punkt z trudnego terenu, szczególnie, że musieliśmy gonić wynik. Otworzyliśmy zbyt mocno przestrzenie, między innymi skrzydła, skąd padła bramka. Duży ukłon dla zespołu, ponieważ udało nam się doprowadzić do wyrównania i z determinacją dążyliśmy do tego, by ten mecz odmienić.