Podział punktów na Stadionie Zagłębia / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Podział punktów na Stadionie Zagłębia 4 wrz

Podział punktów na Stadionie Zagłębia

Niedzielne spotkanie 8. kolejki PKO BP Ekstraklasy zakończyło się remisem KGHM Zagłębia Lubin z Jagiellonią Białystok 1:1. Bramkę dla Miedziowych zdobył Tomasz Makowski, natomiast w końcówce spotkania do wyrównania doprowadził Maciej Bortniczuk.

4 wrz 2022 14:30

Trener KGHM Zagłębia Lubin Piotr Stokowiec na mecz z Jagiellonią zdecydował się dokonać trzech zmian w składzie, względem ostatniego spotkania ligowego rozgrywanego w Szczecinie.. Do wyjściowej jedenastki powrócił Aleks Ławniczak, w środku pola Marko Poletanovicia zastąpił Filip Starzyński, natomiast na lewym skrzydle ujrzeliśmy od początku Damjana Bohara. Ponadto na ławce rezerwowych po raz pierwszy zasiadł nowy napastnik Miedziowych, Dawid Kurminowski.

Od początku spotkania gra toczyła się w szybkim i agresywnym tempie, a piłkarze obu drużyn nie oszczędzali się na boisku. W 12. minucie spotkania Łukasz Łakomy znakomicie wypatrzył na prawej stronie boiska Filipa Starzyńskiego, a ten natychmiast dośrodkował w pole karne. Piłka niestety minęła wszystkich zawodników i nie wpadła do siatki. Chwilę później KGHM Zagłębie Lubin popisało się kombinacyjną akcją i sam na sam znalazł się Damjan Bohar. Niestety dla Miedziowych próba lobowania bramkarza gości zakończyła się niepowodzeniem. W 20. minucie gry groźnie odpowiedziała Jagiellonia Białystok. Futbolówkę przed pole karne zgrywał Jesus Imaz, a tuż obok bramki uderzył Fedor Cernych. Dwie minuty później celny strzał z dystansu oddał Kacper Chodyna, ale Zlatan Alomerović pewie złapał piłkę. Niespełna 10 minut później niebezpieczną akcję przeprowadzili goście. Dośrodkowanie wykończył strzałem głową Bartosz Bida, ale minimalnie chybił. Natychmiast odpowiedziało KGHM Zagłębie Lubin. Rzut wolny z okolicy 30 metra wywalczył Rafał Adamski, a wykonał go Łukasz Łakomy, jednak doskonale interweniował Zlatan Alomerović. W 34. minucie meczu po rajdzie Damjana Bohara w dobrej sytuacji znalazł się Filip Starzyński. "Figo" próbował jeszcze dograć do dobrze ustawionego Rafała Adamskiego, ale w ostatniej chwili piłkę wybił jeden z obrońców Jagiellonii. Miedziowi wyraźnie się rozkręcali. Kolejna okazja to strzał Kacpra Chodyny z prawej strony pola karnego, niestety znowu na posterunku był golkiper gości. W pierwszej połowie nic już się nie wydarzyło i drużyny schodziły do szatni przy bezbramkowym wyniku.

Po rozpoczęciu drugiej połowy na boisku pojawił się Tornike Gaprindashvili, który zmienił Kacpra Chodynę. Pierwsze minuty drugiej części gry to większa aktywność zawodników Miedziowych. Przełożyło się to na znakomitą sytuację bramkową. Piłkę na lewe skrzydło przerzucił Łukasz Łakomy, a tam doskonale odnalazł się Damjan Bohar. Słoweniec natychmiast zszedł na uderzenie prawą nogą, a jego strzał poszybował tuż nad poprzeczką. W 59. minucie KGHM Zagłębie Lubin zasłużenie objęło prowadzenie. Po lewej stronie boiska znalazł się Tomasz Makowski i wykonał dośrodkowanie, które zaskoczyło piłkarzy oraz bramkarza Jagiellonii. Piłka wpadła do siatki przy lewym słupku bramki strzeżonej przez Zlatana Alomerovicia. Chwilę później powinno być już 2:0 dla Miedziowych. W sytuacji sam na sam z bramkarzem gości znalazł się Tornike Gaprindashvili, a kolejna wyborna interwencja uratowała przyjezdnych przed stratą drugiego gola. W 70. minucie gry po rzucie rożnym i wybiciu piłki przez graczy Jagiellonii Białystok strzał zza 16 metrów oddał Damjan Bohar, jednak nieznacznie chybił. KGHM Zagłębie Lubin ciągle prowadziło 1:0. W 76. minucie na boisku pojawili się Marko Poletanović i debiutujący w barwach Miedziowych Dawid Kurminowski. Murawę opuścili Filip Starzyński i Rafał Adamski. Kilka minut po tych zmianach nastąpiła kolejna. Cheikhou Dieng zastąpił niezwykle aktywnego dzisiaj Damjana Bohara. Niestety zdecydowana przewaga KGHM Zagłębia Lubin nie została udokumentowana golem. Z kolei skuteczny okazał się jeden z nielicznych wypadów z własnej połowy graczy Jagiellonii. Asystował Portugalczyk Nene, a bramkę zdobył Maciej Bortniczuk. Wynik nie uległ już zmianie i zespoły podzieliły się punktami.

KGHM Zagłębie Lubin 1-1 Jagiellonia Białystok

Bramki: Tomasz Makowski 59 - Maciej Bortniczuk 85

KGHM Zagłębie: 89. Kacper Bieszczad - 2. Bartosz Kopacz, 5. Aleks Ławniczak, 4. Jarosław Jach, 8. Guram Giorbelidze - 26. Kacper Chodyna (46, 9. Tornike Gaprindaszwili), 6. Tomasz Makowski, 99. Łukasz Łakomy (90, 33. Kōki Hinokio), 18. Filip Starzyński (77, 20. Marko Poletanović), 39. Damjan Bohar (80, 29. Cheikhou Dieng) - 19. Rafał Adamski (77, 90. Dawid Kurminowski).

Jagiellonia: 1. Zlatan Alomerović - 14. Tomáš Přikryl, 2. Michał Pazdan, 4. Israel Puerto, 5. Bojan Nastić, 36. Jakub Lewicki (89, 60. Mateusz Kowalski) - 11. Jesús Imaz (89, 77. Wojciech Łaski), 8. Nené, 6. Taras Romanczuk (67, 26. Martin Pospíšil), 10. Fedor Černych (60, 28. Marc Gual) - 9. Bartosz Bida (60, 34. Maciej Bortniczuk).

sędziował: Tomasz Musiał.