Konferencja prasowa po meczu z Lechem / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Konferencja prasowa po meczu z Lechem 10 lut

Konferencja prasowa po meczu z Lechem

Zapraszamy do odczytania zapisu konferencji prasowej po meczu 20. kolejki PKO BP Ekstraklasy pomiędzy Lechem Poznań a KGHM Zagłębiem Lubin.

10 lut 2024 22:15

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Waldemar Fornalik - Trener KGHM Zagłębia

- Życie pokazało, że gry kontrolne to jedno, a liga to drugie. Lech był konkretny, ale po raz kolejny pomogliśmy drużynie przeciwnej na początku spotkania. Później trudno się grało w ataku pozycyjnym z tak dobrze zorganizowanym przeciwnikiem. W drugiej połowie Tomek Pieńko miał dobrą okazję, ale to było za mało. Lech był bardziej konkretny i skuteczny, a nam tych konkretów brakowało, dlatego nie wywozimy dziś z Poznania punktów.

Mariusz Rumak - Trener Lecha

- Dobrze weszliśmy w to spotkanie i nie chodzi jedynie o strzeloną bramkę, ale o pierwsze 15 minut. Później niepotrzebnie oddaliśmy pole rywalowi, choć Zagłębie nie stwarzało groźniejszych sytuacji. Po przerwie lepiej wyglądaliśmy w pressingu i kreowaliśmy okazje. Zagraliśmy na zero z tyłu i jest to dużym pozytywem. Są jeszcze mankamenty, musimy je poprawić i jesteśmy tego świadomi. Mamy problemy z urazami, zobaczymy co będzie się działo w tygodniu, ale cieszymy się, że po zawieszeniu wróci do nas Kristoffer Velde.

1716039249 - 1716039231