Przegrana na inaugurację wiosny / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Przegrana na inaugurację wiosny 10 lut

Przegrana na inaugurację wiosny

Pierwsze spotkanie Miedziowych w rundzie wiosennej PKO BP Ekstraklasy zakończyło się zwycięstwem Lecha Poznań 2:0.

10 lut 2024 22:00

Od początku spotkania byliśmy świadkami przewagi optycznej Lecha Poznań. Niestety po błędzie Aleksa Ławniczaka w 3. minucie meczu piłkę przejął Adriel Ba Loua, a po jego podaniu do siatki trafił Filip Szymczak. Chwilę później Miedziowi próbowali odpowiedzieć, ale uderzenie Kacpra Chodyny z dystansu przeleciało nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Bartosza Mrozka. W 23. minucie spotkania po dośrodkowaniu Joela Pereiry główkował Bartosz Salamon, jednak tym razem nasza defensywa poradziła sobie z tym atakiem. Kilka minut przed końcem pierwszej połowy do rzutu wolnego podszedł Damian Dąbrowski. Strzał naszego pomocnika poszybował tuż obok bramki gospodarzy. W pierwszej połowie, która nie obfitowała w wiele sytuacji bramkowych, już nic więcej się nie wydarzyło. Kolejorz schodził do szatni z jednobramkowym prowadzeniem

Po zmianie stron Lech Poznań szybko chciał podwyższyć prowadzenie, po dośrodkowaniu Filipa Szymczaka do strzału doszedł Jesper Kalstrom, ale doskonale między słupkami spisał się Jasmin Burić. Chwilę potem Tomasz Pieńko wyszedł sam na sam z bramkarzem Kolejorza, ale niestety jego uderzenie przeleciało obok słupka. Miedziowi w dalszym ciągu atakowali. Po ogromnym zamieszaniu w polu karnym bliski wyrównania był Marko Poletanović, jednak jego strzał kapitalnie obronił Bartosz Mrozek. W 64. minucie to Lech Poznań stworzył dobrą okazję. Uderzenie z okolic 16 metra Filipa Marchwińskiego było jednak niecelne. Kilka minut po tej akcji Filip Marchwiński wycofał piłkę przed pole karne, a kapitalny strzał zza szesnastki oddał Radosław Murawski. Futbolówka ugrzęzła w siatce KGHM Zagłębia i mieliśmy już 2:0 dla gospodarzy. Po blisko 100 minutach gry sędzia zakończył spotkanie. Lech Poznań pewnie pokonał KGHM Zagłębie Lubin 2:0 na inaugurację rundy wiosennej.

Lech Poznań 2-0 KGHM Zagłębie Lubin

Bramki: Filip Szymczak 3, Radosław Murawski 72

Lech: 41. Bartosz Mrozek - 2. Joel Pereira, 18. Bartosz Salamon, 16. Antonio Milić (46, 15. Michał Gurgul), 3. Barry Douglas (59, 5. Elias Andersson) - 50. Adriel Ba Loua (33, 44. Alan Czerwiński), 6. Jesper Karlström, 22. Radosław Murawski, 10. Filip Marchwiński, 21. Dino Hotić - 17. Filip Szymczak (82, 30. Nika Kwekweskiri).

KGHM Zagłębie: 1. Jasmin Burić - 27. Bartłomiej Kłudka, 2. Bartosz Kopacz, 5. Aleks Ławniczak, 13. Mateusz Grzybek - 7. Kacper Chodyna, 20. Marko Poletanović (82, 6. Tomasz Makowski), 8. Damian Dąbrowski (76, 17. Marek Mróz), 21. Tomasz Pieńko (90, 23. Patryk Kusztal), 77. Mateusz Wdowiak (82, 16. Serhij Bułeca) - 18. Juan Muñoz (46, 90. Dawid Kurminowski).

żółte kartki: Marchwiński, Salamon, Szymczak, Andersson - Poletanović, Kopacz.

sędziował: Daniel Stefański.