Konferencja prasowa po meczu z Pogonią 15 sie

Konferencja prasowa po meczu z Pogonią

Spotkanie 4. kolejki PKO Ekstraklasy zakończyło się wygraną KGHM Zagłębia Lubin z Pogonią Szczecin 2:0. Zobaczcie, jak niedzielny mecz na pomeczowej konferencji podsumowali szkoleniowcy obu drużyn.

15 sie 2021 23:00

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Tomasz Folta

Udostępnij

Ekstraklasa

Dariusz Żuraw - Trener KGHM Zagłębia:

- Gratulacje należą się przede wszystkim całemu zespołowi. Wiedzieliśmy, że Pogoń dobrze operuje piłką, lecz potrafiliśmy się temu przeciwstawić i wykorzystać ich słabe strony. Zrealizowaliśmy większość założonych celów, które postawiliśmy sobie przed tym meczem i przyniosło to zamierzony efekt w postaci zdobycia trzech punktów. Cieszy przede wszystkim to, że kończymy mecz bez straty bramki. Już za tydzień rozegramy kolejne spotkanie w Ekstraklasie, tym razem naszym przeciwnikiem będzie Wisła Płock i już od dzisiaj skupiamy się w pełni na tym meczu.

Kosta Runjaić - Trener Pogoni:

- Według mnie rozegraliśmy dzisiaj najlepsze nasze spotkanie w tym sezonie Ekstraklasy. Niestety popełniliśmy kilka prostych błędów i zasłużenie straciliśmy dwie bramki. Myślę, że dobrze weszliśmy w ten mecz. Wiedzieliśmy, że KGHM Zagłębie dobrze gra z kontrataku, jednak straciliśmy bramkę właśnie po szybkiej kontrze naszych rywali. Na poziomie Ekstraklasy nie można popełniać takich błędów, lecz robiliśmy wszystko, aby zdobyć bramkę wyrównującą. Mieliśmy wystarczająco dużo szans na zdobycie gola, jednak nie potrafiliśmy ich wykorzystać. Niestety z Lubina wyjeżdżamy bez punktów, nie mogę zarzucić piłkarzom braku zaangażowania. Po meczu obejrzałem sytuację Kamila Drygasa z końcówki spotkania i według mnie w innych meczach, takie sytuacje były odgwizdywane przez sędziów. Zagłębiu gratuluję zwycięstwa, ale przed nami kolejne spotkania i nie można spuszczać głowy w dół, tylko dalej ciężko pracować.

1660249302 - 1660249296