Konferencja prasowa po meczu z Wisłą / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Konferencja prasowa po meczu z Wisłą 21 kwi

Konferencja prasowa po meczu z Wisłą

Spotkanie 26. kolejki PKO Ekstraklasy zakończyło się wygraną KGHM Zagłębia z Wisłą Kraków 4:1. Zobaczcie, jak środowy mecz na pomeczowej konferencji podsumowali szkoleniowcy obu drużyn.

21 kwi 2021 21:00

Martin Ševela - Trener KGHM Zagłębia:

- Bardzo cieszy nas dzisiejszy wynik. Pierwsze 30 minut nie było dobre w naszym wykonaniu. Przeciwnik strzelił bramkę po rzucie rożnym, ale pomógł nam gol Karola Podlińskiego. Od tego momentu mieliśmy kolejne szanse Bashkirova czy Chodyny. Od początku drugiej połowy nasze nastawienie było inne. Druga część meczu była w naszym wykonaniu bardzo dobra. Tworzyliśmy kolejne szanse i próbowaliśmy strzelać. W końcowych minutach spotkania pokazaliśmy dużo piłkarskiej jakości i strzeliliśmy kolejne bramki. Są to dla nas bardzo ważne trzy punkty. Ważne było również to, że po trudnym meczu w Mielcu powtórzyliśmy dobrą grę. Liczą się punkty i bardzo dobry wynik.

Zwycięstwo daje wsparcie zespołowi. Rozmawialiśmy o wzajemnym zaufaniu i pomocy na boisku. To dziś było widoczne, dlatego wygraliśmy. Wiedzieliśmy, że Wisła również walczy o punkty. Teraz nasza atmosfera jest idealna, wygraliśmy trzeci mecz z rzędu, ale w weekend czeka nas następne, trudne spotkanie z Piastem. Naszym celem jest kolejne zwycięstwo, ale oczekujemy trudnego meczu. Musimy się przez te dwa dni dobrze zregenerować i odpowiednio przygotować.

Peter Hyballa - Trener Wisły:

- Gratulacje dla Zagłębia za dzisiejszą wygraną. W pierwszej połowie graliśmy dobrze, objęliśmy prowadzenie i mieliśmy kolejne szanse na zdobycie bramki. Przede wszystkim po pierwszym golu Zagłębia staraliśmy się zebrać i grać dalej swoją piłką. W drugiej połowie indywidualne błędy doprowadziły do kolejnych bramek. Błędy Szoty i Lisa doprowadziły do 2:1, kolejny gol padł po błędzie Zhokova, a czwarty po stracie Yeboah. Graliśmy dobrze, ale przytrafiły się indywidualne błędy, przez które nie udało się wygrać. Jeszcze raz gratulacje dla Zagłębia.